Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«У нас фактично дефляція» — Шмигаль пояснив, як підняти економіку

Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю The Page заявив, що зараз у країні фактично спостерігається дефляція, а це є символом охолодження економіки. На думку глави уряду, її потрібно розігріти, що станеться з допомогою стимулювання попиту.

«Економіка працюватиме, ми й надалі будемо працювати над програмами стимулювання, розвитку та розігріву економіки. У нас сьогодні є запас, бо інфляція з початку року склала близько 2%. У липні взагалі -0,6%».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

За словами Шмигаля, значне підвищення мінімальної заробітної плати цього року не спостерігатиметься, а ось з 2021-го — так. З початку наступного року вона збільшиться на 20% — до 6 тис. грн, що допоможе простимулювати споживчий попит, одночасно надаючи можливість людям жити в реальному прожитковому мінімумі, а не в умовах, коли мінімальна зарплата менше, ніж реальний прожитковий мінімум.

Щодо збільшення мінімальної зарплати, то прем'єр-міністр заявив, що вчителі, лікарі та інші — це ті соціальні верстви, які простимулюють споживчий попит і опосередковано допоможуть бізнесу.

Quote«Бізнес отримає збільшення споживання. Збільшивши заробітну плату людям, ми простимулюємо їхнє бажання купувати переважно українські продукти. А це опосередкована підтримка бізнесу», — зазначив Шмигаль.

Контекст. Міністр економіки Ігор Петрашко раніше заявляв, що оптимальний рівень інфляції у короткостроковій перспективі повинен бути не нижче за 8-9%. Трохи вищий рівень інфляції більше підходить українській економіці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини