Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінекономіки зібралося прискорити інфляцію й опустити курс гривні

Ігор Петрашко. Фото: УНІАН

Ігор Петрашко. Фото: УНІАН

Оптимальний рівень інфляції у короткостроковій перспективі повинен бути не нижче за 8-9%. Трохи вищий рівень інфляції більше підходить для української економіки.

Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, такий рівень інфляції дозволить підприємствам зростати.

«Інфляція в нашій ситуації повинна бути вищою — можливо, 8%, можливо, 9%. Це здорова інфляція, яка дозволить підприємствам рости», — додав він.

Також міністр зазначив, що ревальвація матиме погані наслідки для підприємств. Ба більше, інші країни взагалі намагаються трохи послабити свої валюти.

«Наше завдання – створити умови, за яких бізнесу буде вигідно інвестувати кредитні кошти у свою діяльність і виготовляти конкурентоздатну продукцію. Тобто таку продукцію, яку він зможе продати в Україні, вигравши конкуренцію в іноземних компаній. І яку він зможе запропонувати в рамках логістичного ланцюжка ЄС і глобальних ланцюжків постачання», — пояснив Петрашко.

Водночас, за даними Держстату, інфляція в річному вимірі за підсумками червня цього року прискорилася до 2,4% з 1,7% за підсумками травня. Варто зазначити, що у червні минулого року було зафіксовано дефляцію 0,5%.

Базова ж інфляція у червні цього року впала до нуля з 0,1% у травні. У червні минулого року вона також була нульовою, а в річному вимірі залишилася на рівні 3%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини