Україна не може дозволити найдорожчу зелену енергію в Європі — Шмигаль

Фото: kmu.gov.ua

Фото: kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль разом з в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольгою Буславець провели другу зустріч із представниками компаній, що працюють у галузі відновлюваної енергетики.

Сторони максимально зблизили позиції щодо підготовки Меморандуму про взаєморозуміння у врегулюванні проблемних питань у галузі відновлюваної енергетики, повідомляє пресслужба уряду.

За словами Дениса Шмигаля, енергетика на ВДЕ повинна розвиватися і поступово переходити до ринкових умов, тому що країна не може собі дозволити мати найдорожчу зелену енергію в Європі.

Telegram Logo

«Питання в ціні. Ми не можемо в країні, де такий рівень бідності, мати найдорожчу в Європі зелену енергію. Ми всі в одному човні. Не може бути такого, що країна втрачає бюджет, а ми платимо підвищену ціну за зелену енергетику. Ми не хочемо обмежувати інвестиції – ми хочемо розуміти вартість цієї енергії», — зазначив Денис Шмигаль.

Сторони домовилися про доопрацювання меморандуму Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища в найкоротші строки. У понеділок, 18 травня, планується провести підсумкову зустріч і обговорення фінальної версії документа.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Українська енергетична галузь опинилася на порозі колапсу через стрімке введення в експлуатацію генерації на ВДЕ. Через недосконале законодавство в Україні зробили ставку на токсичні сонячні електростанції, а не на користь необхідної для країни біоенергетики.

Унаслідок цього оператору магістральних мереж «Укренерго» довелося обмежувати нейтральну у викидах діоксиду вуглецю генерацію атомних станцій і вивести у простій кілька атомних реакторів.

Світовий банк рекомендує українському уряду відстрочити введення в експлуатацію нових електростанцій, що працюють на ВДЕ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини