Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Shell подвоїла прибутки через війну в Україні

Компанія Shell отримала рекордний прибуток у розмірі $40 млрд у 2022 році. Досягти безпрецедентної прибутковості їй дало змогу різке зростання цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, повідомляє Reuters.

Річний прибуток компанії сягнув $39,9 млрд, що більш як удвічі більше, ніж роком раніше, і значно перевищив попередній рекорд у розмірі $31 млрд у 2008 році.

Доходи Shell у порівнянні з минулими роками

Доходи Shell у порівнянні з минулими роками

Quote«Рекордні прибутки британської компанії,що вдвічі вищі, як порівняти з попереднім роком, відповідають показникам конкурентів, оприлюдненим на початку цього тижня. Це, безумовно, посилить тиск на уряди щодо подальшого підвищення податків у галузі» — прогнозують у публікації.

Як зазначає Reuters, війна росії проти України спричинила величезну нестабільність на ринках нафти, газу та електроенергії в усьому світі, від чого Shell і її конкуренти виграли завдяки глобальній присутності та масштабним торговим операціям.

Уряди, які борються зі стрімким зростанням рахунків за електроенергію, відповіли на це запровадженням податків на надприбуток в енергетичному секторі. За оцінками Shell, у 2022 році витрати на бухгалтерський облік, пов’язані зі стягненням зборів, складуть майже $2,4 млрд.

Нагадаємо: нестабільність на ринку енергоносіїв через повномасштабне вторгення рф в Україну дала змогу трейдерам і міжнародним виробникам нафти та газу отримати рекордні прибутки за підсумками 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉