Facebook Pixel

Сенат США розслідує справу блокування Маском Starlink для України

Комітет Сенату США у справах збройних сил розслідує блокування для України приватної супутникової мережі Starlink для атаки на російські військові кораблі біля узбережжя Криму.

Про це пише Bloomberg.

Голова комітету Джек Рід зазначив у своїй заяві, що звіти про використання Starlink виявили «серйозні проблеми відповідальності щодо національної безпеки, і комітет займається цим питанням».

Quote«Комітет агресивно досліджує це питання з усіх боків», — сказав Рід.

Рід додав, що комітет розглядатиме ширший ринок супутникового зв’язку, державні контракти та «негабаритну роль, яку тут відіграли пан Маск і його компанія».

Quote«Ані Ілон Маск, ані будь-який приватний громадянин не можуть мати останнє слово, коли йдеться про національну безпеку США», — сказав Рід.

Інші сенатори-демократи в комітеті, зокрема Жанна Шахін з Нью-Гемпшира, Елізабет Уоррен з Массачусетса і Теммі Дакворт з Іллінойса, звернулися до міністра оборони Ллойда Остіна з листом у п'ятницю, щоб отримати відповіді на те, чому саме Маск, а не урядовець США, вирішує, коли Україна могла б скористатися супутниковою мережею.

Quote«SpaceX є головним підрядником і важливим галузевим партнером Міністерства оборони США, а також отримує мільярди доларів фінансування від платників податків», — сказали вони. «Ми глибоко стурбовані спроможністю та бажанням SpaceX перервати свої послуги за примхою пана Маска та з метою зв’язати наручники для самооборони суверенної країни, ефективно захищаючи інтереси росії».

Нагадаємо, що 7 вересня стало відомо, що американський мільярдер Ілон Маск у 2022 році завадив ЗСУ вдарити по Чорноморському флоту. Маск начебто наказав своїм інженерам вимкнути мережу супутникового зв’язку Starlink біля узбережжя Криму. Бізнесмен нібито боявся, що росія у відповідь застосує ядерну зброю. 11 вересня Маск визнав це.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉