Facebook Pixel

Сенат США розгляне пакет допомоги Україні за скороченою процедурою

Сенат США розгляне пакет допомоги Україні за скороченою процедурою. За це проголосували 80 сенаторів

Сенат США розгляне пакет допомоги Україні за скороченою процедурою. За це проголосували 80 сенаторів

У вівторок, 23 квітня, Сенат США вирішив розглядати пакет військової допомоги, який включає $60,84 млрд для України, за скороченою процедурою. Палата представників підтримала цей захід 20 квітня після місяців суперечок.

Під час процедурного голосування, яке почалось о 20:00 за київським часом, республіканці не змогли «завалити» новий пакет — проти пропозиції сенатора Лі проголосували 50 конгресменів, тобто проста більшість, за — 48.

Як і прогнозували, лідер більшості Сенату Чак Шумер використав процедуру Filling the Tree: щоб завадити республіканцям вносити небезпечні поправки до законопроєктів, він заповнив всі можливості бюрократичними.

У ході наступного голосування за обмеження дебатів та скорочення процедури розгляду проголосували 80 сенаторів, проти — 19.

Сенат проголосував за скорочену процедуру розгляду проєкту міжнародної допомоги: 80 проти 19 голосів

Сенат проголосував за скорочену процедуру розгляду проєкту міжнародної допомоги: 80 проти 19 голосів

В Сенаті почалися дебати, проєкт має багато шансів на проходження. Проте обговорення може тривати до 30 годин.

Для фінального голосування потрібна проста більшість у 50 голосів.

Президент США Джо Байден обіцяє негайно підписати законопроєкт.

Нагадаємо, що 20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт №8035 про невідкладну допомогу Україні, а також №8034 та №8036 про допомогу Ізраїлю та Тайваню. Для України передбачено $60,84 млрд. Також був ухвалений проєкт 8038 — так званий «Мир через силу», який уповноважив президента Байдена вводити певні санкції щодо росії та Ірану. Крім конфіскації російських активів, він, наприклад, зобов'язує китайську компанію Bytedance, власника мережі відеоблогів TikTok, нарешті позбутися її. За кожний з чотирьох законопроєктів проголосували понад 300 депутатів Палати.

Всі божевільні правки Марджорі Тейлор Грін депутати відхилили. Одіозна республіканка-конгресмен, відома своїми ультраправими та антиукраїнськими поглядами, вимагала мобілізувати всіх голосувальників та «закрити біолабораторії» в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Фотогалерея
Сенат проголосував за пакет допомоги Україні

Сенат проголосував за пакет допомоги Україні

Сенат проголосував за пакет допомоги Україні Thumb