Facebook Pixel

«Стратегія перемоги України» та допомога від США вже в Сенаті: на що підуть $60 мільярдів

Сенат голосує за стратегію перемоги України та $60 млрд для нас

Сенат голосує за стратегію перемоги України та $60 млрд для нас

Крига в Палаті представників зрушила, після пів року блокування допомоги Україні Палата проголосувала за пакет на суму $60 млрд. 24 квітня близько 04:00 за київським часом за пакет проголосував і Сенат: 79 конгресменів «за», 18 «проти».

The Page перед остаточним підписом Байдена, який президент пообіцяв поставити якнайшвидше, імовірно, це станеться 24 квітня ввечері або вже вночі 25-го за Києвом, розповідає, на що підуть $60 млрд та на яких умовах Україна отримає кредит від США.

Що передбачає допомога США

  • $23 млрд — поповнення військових запасів США, з яких американці нададуть техніку та амуніцію Україні;
  • $14 млрд — на Ініціативу сприяння безпеці України, закупівлю озброєння для українських військових безпосередньо у американських оборонних підприємств, а не з власних складів Пентагону;
  • $11 млрд — на фінансування поточних військових операцій США в регіоні, посилення спроможностей української армії (насамперед тренування) та сприяння співпраці між Києвом і Вашингтоном у сфері розвідки.

Загалом $48 млрд підуть саме на сприяння військовим можливостям України. Вони будуть грантовими, тобто платити за них нічого не доведеться.

Західні медіа пишуть, що Пентагон готує Україні пакет озброєння, який буде включати БМП «M2 Bradley», ББМ «HMMWV», БТР «M113», БК для різних озброєнь, ракети та інше. До того ж більшість озброєнь з нового пакету допомоги США перебувають у Німеччині та Польщі, що значно прискорить їхню доставку в Україну.

Кредит США для України: яким він буде

ЗМІ зазначають, що серйозний вплив на спікера Палата представників Майка Джонсона в рішенні щодо допомоги зробили доповіді розвідки США про гостру необхідність допомоги для України, але й Дональд Трамп, який змінив свою позицію

ЗМІ зазначають, що серйозний вплив на спікера Палата представників Майка Джонсона в рішенні щодо допомоги зробили доповіді розвідки США про гостру необхідність допомоги для України, але й Дональд Трамп, який змінив свою позицію

Майже $8 млрд фінансової допомоги, як-от допомога українському уряду у продовженні основних операцій, включаючи виплату зарплат і пенсій, будуть в кредит.

QuoteАле президент США може списати 50% кредиту після 15 листопада 2024 року, проте тільки за наявності голосів у Конгресі. Після 1 січня 2026-го цю процедуру можна використати на всю суму заборгованості. Тобто є варіант, що і весь борг України за фінансову допомогу буде списаний.

Насамперед на кредитуванні наполягав Дональд Трамп і частина підконтрольних йому конгресменів-республіканців заради власних політичних дивідендів.

Ще майже $4 млрд (поза кредитом) підуть на потреби українських біженців, міжнародний контроль за наркотиками та інші проблеми США, що не стосуються України.

США надасть «стратегію перемоги України» та ATACMS

Quote«Законопроєкт також містить положення, які розширюють повноваження президента щодо передачі товарів та послуг оборонного призначення від Міноборони іноземним державам або міжнародним організаціям, зобов'язують президента передати Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси великої дальності (ATACMS. The Page)», йдеться у законопроєкті.

Але там додається, що Джо Байден може не передавати Україні ATACMS, аргументуючи це інтересами національної безпеки США. Однак кілька впливових конгресменів заявили, що ATACMS опиняться в Україні вкрай швидко.

Про те, чому ракети ATACMS це зброя, що суттєво наближає перемогу, читайте тут.

Стратегія перемоги України

Більше того, законопроєкт зобов'язує адміністрацію Байдена разом із військовими та іншими високопосадовцями протягом 45 днів після ухвалення законопроєкту надати «стратегію перемоги України» та план дій того, що мають робити США для цього. Наприклад, як розподіляти кошти.

Quote«Для сприяння прискоренню перемоги України над російськими силами вторгнення у спосіб, найбільш сприятливий для інтересів і цілей США, а також опис наслідків для нацбезпеки США, якщо ці цілі не будуть досягнуті: за умови, що така стратегія повинна описувати, як кожен конкретний аспект американської допомоги, включаючи оборонні товари та іноземну допомогу США, призначений на тактичному, оперативному та стратегічному рівнях допомогти Україні завершити конфлікт як демократичній, незалежній та суверенній країні, здатній стримувати та захищати свою територію від майбутньої агресії», йдеться у законопроєкті.

Це може стати суттєвою зміною в ставленні США до російсько-української війни та переходу до «реальної допомоги».

Також закон встановлює різні вимоги щодо нагляду та звітності за допомогою, що надається Україні зрозуміла вимога республіканців.

Тож 23 квітня о 20:00 за Києвом Сенат США голосуватиме за допомогу для України, можливо, що вже вночі 24 квітня або 25 квітня зранку президент Байден підпише законопроєкт. Чекаємо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉