Facebook Pixel

Saudi Aramco вкладе $110 млрд в газодобування

Саудівська Аравія оголосила, що в найближчі пару років має намір інвестувати не менше $110 млрд в розробку газового родовища Джафура. Родовище оцінюється у 200 трлн кубічних метрів газу.

Як повідомляє галузеве видання Industry Global News 24, Aramco розраховує розпочати газодобування з родовища Джафура 2024 року та досягти продажів 2,2 млрд куб. футів газу на день 2036 року. Якщо компанії вдасться реалізувати свої плани, Джафура стане найбільшим нетрадиційним газовим родовищем за межами США. У такому випадку Саудівська Аравія стане третім за величиною виробником газу в світі до кінця 2030 року після РФ та США.

Контекст. Наприкінці минулого року Saudi Aramco вийшла на ІРО, яке стало найбільшим в історії. У ході розміщення було реалізовано 3 млрд акцій по $8,5 за акцію (32 саудівських ріали). Вартість усіх виставлених на біржу акцій оцінюється в $25,6 млрд.

У зв’язку з епідемією коронавірусу акції компанії обвалилися до свого мінімального значення відтоді, як компанія вийшла на IPO в грудні 2019-го.

Saudi Aramco — національна нафтова компанія Саудівської Аравії. Найбільшу компанію світу за показниками видобутку нафти і розмірами нафтових запасів створили 1993 року. Її контролює уряд Саудівської Аравії. За 2018 рік Saudi Aramco отримала рекордний у світі прибуток — вона заробила $111 млрд (із загальною виручкою $356 млрд).

Подякувати 🎉