Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Коронавірус обвалив акції Saudi Aramco до мінімуму з моменту ІРО

Акції саудівського нафтового гіганта Saudi Aramco під час торгів у четвер, 6 лютого, впали до свого мінімального значення відтоді, як компанія вийшла на IPO у грудні 2019-го.

Дані біржі Tadawul демонструють, що ціна обвалилась до 33,4 ріалів ($8,92). Капіталізація компанії знизилась до $1,78 трлн з близько $2 трлн у середині грудня.

aramko-tabl.jpg

Падіння ціни на акції Saudi Aramco спостерігається з середини минулого місяця. Спочатку причиною стало загострення на Близькому Сході, тепер – епідемія в КНР. Експерти Fitch вважають, що коронавірус став подвійним ударом для нафтового гіганта. У цій ситуації справа стосується не лише обвалу цін на «чорне золото», а й потенційного скорочення нафтодобування країнами ОПЕК, яке реалізуватиметься переважно завдяки зусиллям Саудівської Аравії.

Як повідомляє Bloomberg, компанія провела різке зниження цін на нафту в Азії, де спалах коронавірусу спричинив падіння попиту. Єдиним винятком став сорт Arab Heavy – його вартість залишилась незмінною. Для азійських країн березнева ціна за барель нафти флагманської марки Arab Light зменшиться на $0,8.

Як і інші виробники, Саудівська Аравія на 20% оцінює вплив смертельного вірусу, якому вдалось знизити споживання нафти в країні, яка роками була двигуном глобального економічного зростання та найбільшим імпортером нафти з 2016 року.

Контекст. Епідемія коронавірусу, яка вирує в Китаї, нанесла найсерйознішого удару по ринку нафти з часів фінансової кризи 2008-2009 років. В КНР скоротились обсяги споживання нафти на 20% – з 14 млн барелів на добу до 11 млн.

Fitch Ratings прогнозує, що поширення епідемії пневмонії в Китаї може стримати зростання попиту на нафту і привести до перевиробництва ресурсу через збільшення видобутку в Бразилії, Норвегії та США. На тлі обвального зниження споживання нафти в другій економіці світу це може призвести до профіциту ресурсу та до подальшого зниження ціни.

У зв’язку з обвалом цін на нафту ОПЕК+ 6 січня зібрався на надзвичайні збори технічного комітету з єдиним питанням – порятунок ринку від краху. Для цього було рекомендовано скоротити нафтовидобування ще на 600 тис. барелів на добу, але Росія ще не ухвалила остаточного рішення щодо цього питання.

IPO Saudi Aramco стало найбільшим в історії. У ході розміщення було реалізовано 3 млрд акцій по $8,5 за акцію (32 саудівських ріалу). Вартість всіх виставлених на біржу акцій оцінюється в $25,6 млрд.

Saudi Aramco — національна нафтова компанія Саудівської Аравії. Найбільшу нафтову компанію світу за показником видобутку нафти і розміром нафтових запасів створили в 1993 році. Її контролює уряд Саудівської Аравії. За 2018 рік Saudi Aramco отримала рекордний в світі прибуток — вона заробила $111 млрд (із загальною виручкою $356 млрд).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини