Прокурор САП прийняв рішення про завершення розслідування у справі проти ексголови правління АБ «Укргазбанк» та ексочільника НБУ Кирила Шевченка. Останнього підозрюють у крадіжці 206 млн грн Укргазбанку.
Як Кирило Шевченко вкрав 206 млн Укргазбанку
За даними САП, упродовж 2014–2019 років тодішній очільник Укргазбанку Кирило Шевченко, його заступник Денис Чернишов та заступниця директора департаменту по роботі з корпоративними vip-клієнтами цієї держустанови Олена Хмеленко разом з 13 співробітниками створили злочинне угруповання. Їхнім завданням було незаконне заволодіння коштами Укргазбанку.
Керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, забезпечило підробку низки документів, відповідно до яких 52 фізичні та юридичні особи нібито допомогли залучити до банківської установи клієнтів на обслуговування і за таку «допомогу» упродовж 2014–2019 років їм нараховано агентську винагороду в сумі понад 206 млн грн.
При цьому рахунки, на які виплачувалась винагорода, відкривалися лише у АБ «Укргазбанк». Це забезпечувало членам злочинної організації можливість доступу, контролю та розпорядження вказаними коштами. Далі ці кошти через підставних осіб отримували Шевченко і ко. У такий спосіб зловмисники заволоділи грошима у сумі понад 206 млн грн.
Дії осіб кваліфіковано за ст. 191, ст. 255, ст. 209 та ст. 366 КК України залежно від ролі кожного учасника злочинної схеми.
24 жовтня 2022 року НАБУ оголосило про розшук Кирила Шевченка, Дениса Чернишова та Олени Хмеленко. 9 листопада 2022 року Шевченка оголошено в міжнародний розшук. 8 грудня ВАКС заочно заарештував Шевченка. Ексочільник НБУ не погодився з підозрою і звинуватив НАБУ в заангажованості. Банкіра заарештували заочно, оскільки він перебуває в Австрії.
Шевченко оголосив про свою відставку з посади глави НБУ 4 жовтня, а 6 жовтня ВРУ його звільнила.
Наразі 3 особам, залученим до вказаної схеми, ВАКС за результатами розгляду угоди про визнання винуватості оголошено обвинувальний вирок. Поряд із призначеним покаранням, за умовами угоди, особи зобов’язані перерахувати понад 10 млн грн на спеціальний рахунок фонду United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації України — «Армія дронів».