Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Санкції проти РФ через визнання незалежності «ЛДНР»: які країни вводять, а які – ні

Перелік країн, які запровадили санкції проти РФ через визнання «ЛДНР», поповнили Канада, Австралія та Японія. Фото: Pixabay

Перелік країн, які запровадили санкції проти РФ через визнання «ЛДНР», поповнили Канада, Австралія та Японія. Фото: Pixabay

Рішення президента РФ Володимира Путіна визнати незалежність так званих «ДНР» і «ЛНР» викликало міжнародний осуд і обурення. Лідери низки країн світу заявили, що не спустять це з рук Росії, і почали один за одним запроваджувати санкції. Слідом за США, Британією та ЄС ввести обмежувальні заходи проти РФ вирішили також Канада, Австралія та Японія. Китай до цього процесу долучатися не став.

Як пише CBC, Оттава ввела новий пакет санкцій проти РФ 22 лютого. Прем'єр-міністр країни назвав їх «першим раундом».

Нові санкції Канади проти РФ передбачають:

  • обмеження щодо російських депутатів, які голосували за незалежність «ЛДНР»;
  • заборону для громадян Канади вести справи або брати участь в угодах на території самопроголошених республік;
  • заборону на операції із суверенним боргом РФ;
  • санкції проти двох російських банків, які підтримує російська влада (їхні назви в документі не вказано).
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Канадський прем’єр наголосив, що зазначені санкції діятимуть доти, доки територіальну цілісність України не буде відновлено.

Quote«Не обманюйтесь — це подальше вторгнення в суверенну державу, і це абсолютно неприйнятно. Нахабні провокації Росії є загрозою безпеці та миру в усьому світі»», — заявив Трюдо.

Як пише ABCNews, австралійська влада також оголосила про впровадження проти Москви фінансових санкцій. Прем’єр-міністр країни Скотт Моррісон зазначив, що обмежувальні заходи стосуватимуться восьми членів Радбезу РФ, які «підбурюють» Росію до вторгнення в Україну. Ширші санкції, передбачені новим пакетом, спрямовано проти «ДНР» і «ЛНР» (заходи торкнуться транспорту, енергетики, телекомунікацій, нафти, газу та корисних копалин, а також кількох російських банків).

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Вторгнення в Україну фактично вже розпочалося. Це вторгнення невиправдане, необґрунтоване, неспровоковане та неприйнятне», — наголосив Моррісон.

Як повідомляє Reuters, Японія у світлі останніх подій ввела заборону на випуск російських облігацій і оголосила про блокування активів певного переліку громадян РФ. Ба більше, японська влада заборонила імпорт товарів із «ЛДНР» і експорт до них.

Однак не всі країни, які засудили визнання незалежності «ЛДНР», готові карати Росію санкціями. Так, влада КНР висловилася проти такого кроку й наголосила на необхідності діалогу між російською та українською сторонами для врегулювання конфлікту.

Quote«Санкції ніколи не були ефективним способом розв'язання проблем. Китай завжди виступав проти однобічних санкцій», — наводить коментар представниці МЗС КНР Хуа Чуньїн агентство «Інтерфакс».

Туреччина, яка нині балансує між Москвою та Києвом, так само виступила проти санкцій щодо РФ. Аналітики вважають, що будь-який крок Анкари проти РФ загрожує порушенням постачання енергоносіїв, а також ударом по торгівлі та туризму.

Контекст. Нагадаємо: 21 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання незалежності «ДНР» і «ЛНР».

Сполучені Штати відреагували майже миттєво й відповіли на новий акт агресії Росії проти України санкціями. Слідом обмежувальні заходи ввела Велика Британія. ЄС також не оминув увагою рішення Путіна й 22 лютого запровадив санкції проти 351 депутата російської Держдуми та 27 фізичних і юридичних осіб. Пакетом європейських заходів передбачено також санкції проти організацій-спонсорів російських операцій на Донбасі та низки банків.

Коментарі

Всі новини