Facebook Pixel

Російська загроза: скільки військ на порозі та чи чекати на їхнє відведення

Українське Міноборони нарахувало поблизу кордонів нашої держави 147 тис. російських солдатів. Очевидно, що про обіцяне відведення взагалі не йдеться.

Quote«Ми спостерігаємо за російськими підрозділами, які натепер налічують 127 тис. осіб наземної компоненти, а з морською та авіаційною компонентою — 147 тис. осіб. Ми не бачимо їхнього відведення й не говоримо про зменшення кількості, оскільки ті частини, які зараз у русі, може бути дуже швидко повернуто до попередніх місць або перекинуто на іншу ділянку», — наголосив очільник відомства Олексій Резніков, передає «Інтерфакс-Україна».

За його підрахунками, із зазначеної кількості лише 9 тис. військових РФ перебувають на території Білорусі. Резніков наголосив, що навіть з огляду на наявність військової техніки цієї чисельності контингенту бракуватиме для вторгнення в Україну з білоруської сторони.

Quote«А от погрожувати нам, лякати нас, створювати ситуацію такого начебто оточення – так, це працює. Тому почалися навчання в Придністров'ї – щоб ми з вами напружилися, відвертали наш із вами ресурс, щоб відбувся розфокус», – додав міністр.

Утім, попри всі попередні запевнення й обіцянки Москва передумала виводити свої військові активи з Білорусі після завершення спільних військових маневрів «Союзна рішучість — 2022» 20 лютого. У білоруському Міноборони заявили, що рішення про виведення буде ухвалено лише за умови виникнення для цього «об’єктивної необхідності».

Quote«Це суто наша внутрішня справа. Неабиякою мірою це залежатиме також і від наших західних колег. Республіка Білорусь має право вимагати відведення створених угруповань військ США й певних країн-членів НАТО від кордонів Республіки Білорусь і Союзної держави та забезпечити контроль виведення військ заходами верифікації» — йдеться в заяві оборонного відомства.

Додатково. Американський телеканал CNN заявив, що свіжі супутникові знімки, зроблені Maxar 20 лютого, свідчать про посилення активності військ РФ поблизу українських кордонів. На них експерти зазначили «численні польові розгортання бронетехніки та військ на північний захід від Бєлгорода й поблизу села Солоті та міста Валуйки РФ». Зазначені населені пункти розташовано на відстані до 35 км від російського кордону з Україною.

Quote«Ця нова активність являє собою зміну схеми розгортання бойових груп (танків, бронетранспортерів, артилерії та допоміжного обладнання). Донедавна розгортання здебільшого відбувалося переважно поблизу наявних військових гарнізонів і полігонів або неподалік них», — йдеться в повідомленні Maxar.

На знімках також було зафіксовано розгортання техніки в 15 км (на схід від Валуйків) та низку польових розгортань у 30 км (на північний захід від Бєлгорода) до кордону з Україною.

Контекст. Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Росії варто готуватися до ізоляції від міжнародних фінансових ринків, якщо вона вдасться до нового вторгнення в Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉