Facebook Pixel

ЄС і США «відріжуть» Росію від світових ринків у разі вторгнення в Україну – фон дер Ляєн

Якщо Росія вдасться до нового вторгнення в Україну, на неї чекає ізоляція від міжнародних фінансових ринків. Про це заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає DW. Утім, вона виступила проти введення санкцій «авансом» і висловила сподівання, що Москва схаменеться.

У ЄК уточнили, що обмежувальні заходи буде впроваджено на продукцію, яку виробляють держави-члени Євросоюзу і якої Росія особливо потребує «для модернізації та диверсифікації своєї економіки». РФ не зможе її замінити, підкреслила фон дер Ляєн.

Вона додала, що російська економіка значною мірою залежить від експорту нафти, вугілля та газу. Половина бюджету РФ припадає саме на нього, зазначили в ЄК.

Водночас фон дер Ляєн заявила, що сподівається на дипломатичне врегулювання ситуації, а тому не вважає за необхідне вводити санкції до нового нападу, як того вимагала українська сторона.

Контекст. Президент Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції розкритикував західних партнерів за їхню політику «умиротворення» Росії. Він наголосив на необхідності впровадження превентивних заходів проти агресора.

Зі свого боку держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що західні країни не оприлюднювали перелік потенційних санкцій проти Росії, щоб Москва не встигла до них підготуватися. Він також наголосив: щойно їх буде впроваджено, «стримувальний чинник зникне».

Однак ЄС, США та Велика Британія вкотре наголосили, що жорсткі санкції неодмінно буде введено проти РФ в разі вторгнення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉