Українська банківська система все ще відноситься до ризикованої групи разом з Білоруссю, Ліваном та Нігерією. Про це свідчать дані міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's (S&P) Global Ratings.
Йдеться про 10-ту групу за рівнем галузевих і країнових ризиків (Banking Industry Country Risk Assessment — BICRA), передає агентство «Інтерфакс-Україна».
Економічні ризики для української банківської системи оцінюються як «стабільні», що відповідає «стабільному» прогноз за суверенними кредитними рейтингами.

Позитивними чинниками, які вплинуть на розвиток української банківської системи, в агенції S&P називають стабілізацію макроекономічних показників, очікуване підвищення темпів економічного зростання, якість банківського регулювання і нагляду, а також поліпшення їхньої передбачуваності.
Нашкодити розвитку банківської системи, на думку S&P, може дуже низька якість активів, особливо у державних банках; низькі показники добробуту населення в міжнародному контексті; вплив тривалої фази корекції на банківську систему; негативний вплив на стабільність банківської системи судового розгляду, пов'язаного з націоналізацією Приватбанку.
Основним джерелом фондування банківської системи України, за прогнозами міжнародного рейтингового агентства, залишаться роздрібні та корпоративні внески. Рівень доларизації депозитів буде загалом стабільним і складе 35-40%.
Ситуація з проблемними кредитами, за прогнозами S&P, покращиться, а Нацбанк буде зберігати незалежність за умови підтримки з боку Міжнародного валютного фонду.
Контекст
- Кредитне рейтингове агентство Standard & poor's 27 вересня підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній і національній валютах до рівня «В» з «В-», а також рейтинг за національною шкалою до рівня «uaa» з «uaВВB». Агентство також підтвердило короткостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні «В». Прогноз — стабільний.
- Standard & poor's прогнозує, що інфляція в Україні наблизиться до середньострокової цілі Нацбанку України в 5%.