Саміт Україна-ЄС: основні підсумки і заяви

Досягнуто домовленості про відновлення Угоди про асоціацію України та ЄС. Фото: «24 Канал».

Досягнуто домовленості про відновлення Угоди про асоціацію України та ЄС. Фото: «24 Канал».

У Брюсселі 6 жовтня пройшов 22-й саміт Україна-ЄС за участю президента Володимира Зеленського та керівників Євросоюзу.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель повторив на пресконференції за підсумками саміту, що Євросоюз не банкомат для Києва, а допомога Євросоюзу не безоплатна і залежить від успіху реформ в країні: «Не треба виривати слова з контексту. Я говорив, що допомога ЄС, що спрямовується в Україну, поставляється на конкретних умовах, ми не благодійна організація, не банкомат. Ми допомагаємо, оскільки це відповідає інтересам ЄС, створення демократичної України, і умова нашої допомоги — це успіх демократичних реформ «.

Європейський союз підтвердив відсутність загроз для дії безвізового режиму з Україною та очікує, що його повноцінне функціонування відновиться після пандемії коронавирусу.

Telegram Logo

Керівники ЄС запевнили, що санкції проти РФ будуть зберігатися до повного виконання Мінських угод.

Досягнуто домовленості про відновлення Угоди про асоціацію.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Український уряд і Європейська комісія підписали три угоди, які передбачають виділення Україні 60 млн євро. Угода про фінансування заходу "Програма ЄС "Міцні регіони" передбачає внесок ЄС в розмірі 30 млн євро, а про фінансування заходу "Механізм розвитку громадянського суспільства України"- 20 млн євро. В рамках угоди про фінансування заходу "Кліматичний пакет для стабільної економіки" буде виділено 10 млн євро.

Євросоюз і Україна підпишуть угоду про спільний авіапростір («Відкрите небо») на початку 2021 року. «Ми це зробимо. Мене запевнили, що угода буде підписана на початку наступного року», — сказав Зеленський.

Україна буде готова приєднатися до можливих санкцій через ситуацію з російським опозиціонером Олексієм Навальним після оприлюднення остаточних висновків німецької сторони.

Додатково. Депутати Європарламенту Віола фон Крамон, Міхаель Галер і Раса Юкнявічене звернулися до глави фракції «Слуга народу» Давиду Арахаміі з відкритим листом. Вони виступили з попередженням українським олігархам і політикам, які зловживають безвізом для приватної незаконної діяльності.

17 вересня 2020 року заступник голови делегації парламентського комітету з питань співробітництва між ЄС та Україною Віола фон Крамон в своєму Twitter заявила про те, що наша країна може втратити безвізовий режим і фінансову допомогу від Євросоюзу. Це сталося через призначення Верховною Радою 17 вересня 2020 року сумнівних членів конкурсної комісії з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини