Facebook Pixel

Румунія надасть Україні систему протиповітряної оборони Patriot

Румунія передаватиме Україні систему ПЗРК Patriot. Про це йдеться у заяві на сайті президента країни Клауса Йоганніса.

У звіті наголошується, що Міністерство оборони країни представило Вищій раді нацоборони детальний аналіз поточного стану чотирьох систем Patriot, прогресу програми оснащення іншими трьома системами, їхньої значущості для операцій як національно, так і в рамках союзників, а також потенційного впливу передачі однієї із систем Україні.

У заяві зазначається, що у світлі значного погіршення безпекової ситуації в Україні, викликаного постійними та масованими нападами рф на цивільне населення та інфраструктуру, включаючи енергетичні об'єкти, а також регіональні наслідки цієї ситуації, включаючи загрози для безпеки Румунії, члени Ради ухвалили рішення у тісній співпраці. із союзниками передати Україні одну систему Patriot.

Раніше в Міноборони Румунії заявили, що «нині не найкращий час» для передачі Україні систем ППО Patriot, проте зазначили, що остаточне рішення має бути прийняте Вищою радою нацоборони.

У Міноборони було висловлено побоювання щодо можливого ризику того, що система Patriot, передана Україні, не повернеться назад до Румунії через можливе знищення на полі бою.

При цьому користувачі мережі розповсюджують жарти на тему того, що Румунія передала допомогу одразу після невдалого виступу української збірної на Євро-2024.

photo-2024-06-20-16-15-47.jpg


Подякувати 🎉