Facebook Pixel

Розтрата 608 млн грн: справу банку «Фінанси та Кредит» передали до суду

Офіс Генпрокурора скерував до суду обвинувальний акт щодо голови правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та двох його заступників. Їх звинувачують у злочинній організації та розтраті 608 млн грн.

Про це повідомила пресслужба ОГПУ у середу, 6 листопада.

За даними розслідування, підозрювані, бувши членами кредитного комітету банку, у 2010 році оформили кредитні договори на підконтрольну Костянтину Жеваго новостворену компанію.

Офіс Генпрокурора зазначає, що вона не мала обігових коштів та кредитної історії, а також не мала у власності будь-якого майна.

Надалі фігуранти виготовляли зовнішньоекономічні контракти між банком з одного боку та підконтрольними організатору компаніями-нерезидентами з іншого. Метою підозрюваних було використати документи як підстави для виведення коштів позичальником.

Quote«За результатами такої протиправної діяльності з рахунків банку незаконно виділено сотні мільйонів кредитних коштів. В подальшому їх перераховано на рахунки компаній-нерезидентів, які також є підконтрольними членам злочинної організації», — зазначає Офіс Генпрокурора.

Фактично, з України вивели і не повернули банку понад 608 млн грн.

Наразі обвинувачені перебувають під вартою.

Розтрата коштів банку «Фінанси та Кредит»: деталі

За даними слідства, у травні 2007 року – жовтні 2010 року Жеваго сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова, члени правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та інші наближені до нього особи.

Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит в АТ «Банк «Фінанси та Кредит», що було зроблено в порушення правил кредитування. Згодом ці гроші вивели на інші офшорні компанії бізнесмена.

Крім цього, компанія протягом 2010-2015 років уклала кредитний договір та понад 100 додаткових угод до нього між підконтрольною компанією та банком. Додаткові угоди дозволяли систематично та безпідставно збільшувати кредитний ліміт, що видавався банком на підконтрольну олігарху компанію, без будь-якої ліквідної застави.

Попередньо виведені кошти оцінювали в 519 млн грн, однак наразі Офіс Генпрокурора повідомляє про 608 млн грн.

Справа «Фінанси та Кредит»: у чому ще звинувачують Костянтина Жеваго в Україні

Нагадаємо, що Костянтина Жеваго правоохоронці підозрюють в організації крадіжки майна банку «Фінанси та Кредит» і подальшій легалізації незаконно отриманих грошових коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Разом із бізнесменом судять і топменеджерів банку. На думку ДБР, Жеваго та його колеги вивели з банку $113 млн.

Натепер майно Жеваго та пов'язаних із ним юридичних осіб в Україні перебуває під арештом (акції підприємств, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості, а також 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир).

У ДБР нагадують, що ще в жовтні 2020 року заарештовані активи Жеваго на загальну суму понад 300 млн грн було передано до АРМА.

27 грудня минулого року Жеваго затримали в Куршевелі французькі правоохоронці. Арешт здійснювався за запитом української сторони. Однак у листопаді 2023 року Верховний суд Франції у місті Парижі відмовив у задоволенні запиту української сторони про екстрадицію олігарха Костянтина Жеваго.

Подякувати 🎉