9 травня ДБР повідомило нову підозру бізнесмену Костянтину Жеваго та його трьом можливим спільникам. Їх звинувачують у виведенні 519 млн грн з банку «Фінанси та Кредит».
Про це пише ДБР.
Крім Жеваго підозру повідомлено колишньому голові правління банку та його двом заступникам.

Розтрата 519 млн грн банку «Фінанси та Кредит»: деталі
За даними слідства, у травні 2007 року – жовтні 2010 року Жеваго начебто сформував злочинну організацію, до складу якої увійшли голова, члени правління АТ «Банк «Фінанси та Кредит» та інші наближені до нього особи.
Підконтрольна Жеваго українська компанія отримала кредит в АТ «Банк «Фінанси та Кредит», що було зроблено в порушення правил кредитування. Ці гроші надалі були виведені на інші офшорні компанії бізнесмена. Також компанія протягом 2010-2015 років уклала кредитний договір та понад 100 додаткових угод до нього між підконтрольною компанією та банком. Додаткові угоди дозволяли систематично та безпідставно збільшувати кредитний ліміт, що видавався банком на підконтрольну олігарху компанію, без будь-якої ліквідної застави.
Таким чином учасники групи вивели з банку 519 млн грн, які надалі були легалізовані учасниками схеми. Загальні збитки АТ «Банк «Фінанси та Кредит» внаслідок кредитування компанії Жеваго становили 1,4 млрд грн.
Справа «Фінанси та Кредит»: у чому ще звинувачують Костянтина Жеваго в Україні
Нагадаємо, що Констянтина Жеваго правоохоронці підозрюють в організації крадіжки майна банку «Фінанси та Кредит» і подальшій легалізації незаконно отриманих грошових коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Разом із бізнесменом судять і топменеджерів банку. На думку ДБР, Жеваго та його колеги вивели з банку $113 млн.
На сьогодні майно Жеваго та пов'язаних із ним юридичних осіб в Україні перебуває під арештом (акції підприємств, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості, а також 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир).
У ДБР нагадують, що ще в жовтні 2020 року заарештовані активи Жеваго на загальну суму понад 300 млн грн було передано до АРМА.
27 грудня минулого року Жеваго затримали в Куршевелі французькі правоохоронці. Арешт здійснювався за запитом української сторони. Однак у листопаді 2023 року Верховний суд Франції у місті Парижі відмовив у задоволенні запиту української сторони про екстрадицію олігарха Костянтина Жеваго.