Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Розслідувачі Bellingcat, які знімають фільм про «вагнерівців» у Білорусі, приїхали до Києва

Фото: Twitter

Фото: Twitter

Організація Bellingcat знімає розслідування про нібито провалену влітку 2020 року спецоперацію із затримання в Білорусі бойовиків із ПВК «Вагнера».

Народний депутат Олексій Гончаренко (фракція «Євросолідарність») написав 10 березня в Telegram, що знімальна група Bellingcat приїхала до Києва. Потім про це ж повідомили ЗМІ.

За даними джерел видання ZN.UA з Офісу президента, де уважно спостерігають за роботою Bellingcat над розслідуванням про провал операції, час виходу фільму може бути перенесений на кінець березня. Спочатку планувалося, що він вийде 15 березня. Однак його творці вирішили провести додаткові зйомки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В Україну прибула знімальна група з автором фільму Христо Грозєвим. Будуть записані інтерв'ю з рядом осіб, що входять до оточення експрезидента Петра Порошенка. Серед них один із народних депутатів України, який активно коментував зрив операції з затримання «вагнерівців». Але головне — під час зйомок командою Bellingcat буде записана позиція Офісу президента Зеленського.

За інформацією ZN.UA, наприкінці березня скорочений варіант фільму презентують на YouTube. Очікується, що повний варіант вийде в липні на стрімінговому сервісі Netflix.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Затримання «вагнеровцев» в Білорусі

Затримання «вагнеровцев» в Білорусі

Контекст.

1. Про зйомку фільму Христо Грозєв розповів у кінці грудня минулого року. За його словами, операція, яку українська влада заперечує, була. Вона зірвалася на останньому етапі. Можливо тому, що її вирішили відкласти на кілька днів.

Відповідаючи на запитання про можливі причини провалу спецоперації, він вважає, що це «був переляк. Вирішили не створювати конфронтацію з Росією».

Тоді Грозєв сказав, що результат розслідування буде представлений у двох частинах. Перша — розслідування, в якому використовують частину зібраної інформації та інтерв'ю. Ймовірно вона буде готова в лютому. Документальний фільм очікується до осені.

2. 29 липня в Білорусі затримали 32 бойовиків «ПВК Вагнера». Україна запросила їхню видачу, через те, що деякі з них воювали на Донбасі. Мінськ же відпустив їх усіх до Росіі.

3. За даними ZN.UA, 4 липня заступник керівника СБУ Руслан Баранецький і тодішній начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли про проведення фінальної стадії операції в Офісі президента. На доповіді були присутні Володимир Зеленський, керівник ОП Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО, голова комітету з розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко.

Після доповіді Єрмак попросив відкласти спецоперацію. Він послався на переговори з помічником президента Росії Володимира Путіна і на те, що операція нібито могла б зірвати обмін полоненими, який готувався в той час, і початок перемир'я. Операцію відклали на кілька днів.

Вже 3 серпня 2020 року Зеленський знову зібрав нараду. Там Бурба заявив, що операція провалена і причиною тому є зрада. Бурба зажадав почати перевірку всіх, кому було відомо про угоду. Зокрема, він хотів, щоб на поліграфі перевірили його самого, Єрмака, Демченка і Машовця.

Зеленський тоді ніяких рішень щодо перевірки не ухвалив, але звільнив Бурбу. Розслідування провалу не було розпочато.

Коментарі

Всі новини