Розрахункова система для торгівлі з Іраном в обхід санкцій США отримала нових акціонерів

Фото: CBC.AZ

Фото: CBC.AZ

Бельгія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Фінляндія і Швеція приєдналися до розрахункової системи INSTEX як акціонери. Про це повідомила The Guardian.

INSTEX (Instrument In Support Of Trade Exchanges, Інструмент підтримки торговельних обмінів) створена в січні 2019 року у зв'язку з виходом США з «ядерної» угоди і відновленням Вашингтоном антиіранських санкцій. Фактично це кліринговий дім, який дозволяє Ірану продавати нафту і імпортувати необхідні товари, не використовуючи для розрахунків долари США.

Штаб-квартира INSTEX розташована в Парижі, керує нею німецький керуючий директор, Великобританія головує в наглядовій раді, в якої кожна з країн-учасниць має одного представника.

Засновниками системи є Франція, Великобританія і Німеччина.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: