Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

рф закрила для перевірок свої об’єкти, включені до договору зі США про обмеження ракетно-ядерних озброєнь

Росіяни заявили про виведення з-під інспекції СНО-ІІІ своїх об’єктів. Фото: Міноборони рф

Росіяни заявили про виведення з-під інспекції СНО-ІІІ своїх об’єктів. Фото: Міноборони рф

Москва офіційна поінформувала Вашингтон про своє рішення закрити для перевірки об’єкти, що підлягають інспекціям у межах Договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (CHО-III).

У МЗС рф заявили, що це рішення продиктовано начебто бажанням Сполучених Штатів перезапустити перевірки таких об’єктів на своїх умовах, які позбавлять Кремль можливості проводити інспекції на американській території. У повідомленні російське відомство скаржиться, зокрема, на санкції, введені проти рф, які унеможливлюють приїзд інспекційних груп із росії до США. У МЗС рф наголошують, що таких перепон для американських перевіряльників немає.

Як відреагували на рішення США та ООН

У Держдепі наголосили, що американська сторона виступає за відновлення переговорів щодо СНО-ІІІ. Однак уточнили, що це стане можливим винятково після того, як Москва виявить «добру волю» щодо війни в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Ми досягли прогресу — дві найбільші ядерні держави скоротили свої ядерні арсенали. Це робота, яку ми робили впродовж кількох років. Ми сподіваємося отримати нову угоду. Новий Договір про СНО закінчується у 2026 році. Ми хочемо повернутися за стіл переговорів і розпочати діалог із росією», — заявила заступниця держсекретаря США Бонні Дженкінс.

В ООН рішення росії розкритикували. В Організації закликали Кремль дати дозвіл на продовження інспекцій на об’єктах.

Quote«Обом сторонам варто вирішити всі питання щодо доступу та дозволу інспекторам повернутися до їхньої безцінної роботи з перевірки цього важливого договору»,— сказав офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррік, слова якого цитує ТАРС.

Довідка. СНВ-III обмежує стратегічні арсенали Москви та Вашингтона максимум 700 розгорнутими ракетами, 1550 ядерними боєголовками та 800 розгорнутими та резервними пусковими установками. Договір було підписано в Празі, Чеська Республіка, у 2010 році, діє з 2011 року протягом початкового періоду в 10 років. У 2021 році був подовжений ще на п'ять років, тобто до лютого 2026 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини