Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

З другої спроби. Сейм Польщі визнав рф спонсором тероризму

Нижня палата Національної Асамблеї Республіки Польща проголосувала резолюцію, якою визнала російську федерацію країною, що підтримує тероризм. Документ було ухвалено разом із поправкою щодо Смоленської катастрофи, яка стала причиною зриву попереднього голосування.

Як пише «Польське радіо», «за» проголосував 231 депутат, 226 народних обранців брати участь у голосуванні відмовилися.

Сейм ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму: що в ній

У документі йдеться, що «сейм Польщі визнає російську федерацію країною, що підтримує тероризм і застосовує засоби терору». У ньому наголошується на систематичних порушеннях росією прав людини, міжнародного права, положень ООН та інших міжнародних зобов’язань.

Quote«Звіряча й незаконна агресія рф проти України триває. Російські військові здійснюють напади по всій захопленій території, унаслідок яких загинули тисячі людей, зокрема багато дітей. рф і підпорядковані їй структури та збройні формування здійснюють акти терору проти цивільної інфраструктури, страти без суду та слідства, викрадення людей, сексуальне насильство й тортури, виривають дітей із родин задля їхньої русифікації, проводять масові депортації населення, примусовий призов громадян України до лав російських збройних сил, грабують майно. росія неодноразово порушувала Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими», — наголошується в документі.

Поправка щодо Смоленської катастрофи

Попереднє голосування за резолюцію 1 грудня Сейм провалив. На заваді стала єдина поправка, внесена владною партією «Право і справедливість». Вона стосувалася визнання прямої провини рф у двох авіатрощах — у 2014 і 2010 роках. Опозиція тоді виступила категорично проти. 14 грудня Сейму вдалося проголосувати всю резолюцію повністю.

Quote«Росія несе пряму відповідальність за збиття літака малайзійських авіаліній (рейс MH17) у липні 2014 року, коли загинули 298 пасажирів і членів екіпажу», а також за «катастрофу літака ВПС Польщі (рейс 101) у Смоленську у квітні 2010 року, у якій загинули 96 осіб, що перебували на борту, зокрема, Президент Республіки Польща Лех Качинський, польські урядовці, вищі польські військові командири та військові командири країн НАТО, а також депутати польського парламенту», — йдеться в тексті резолюції.

Контекст. Нагадаємо: 26 жовтня Сенат країни ухвалив резолюцію про визнання російської влади терористичним режимом. У різних формулюваннях, але з однією ідеєю аналогічні рішення вже ухвалили Литва, Україна, Естонія, Чехія, Нідерланди, а також ПАРЄ, ПА НАТО та Європарламент. У США із цим не поспішають, аргументуючи тим, що це лише нашкодить.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉