Facebook Pixel

Сейм Польщі провалив голосування за визнання росії спонсором тероризму – що завадило

Нижня палата Національної Асамблеї Республіки Польща 1 грудня не проголосувала резолюцію щодо визнання російської федерації державою, що підтримує тероризм. Цього не сталося через єдину поправку, яку в проєкт документа внесла владна партія «Право і справедливість», інформує видання PAP.

Як повідомляється, власне перед голосуванням – під час дебатів — представники всіх клубів і кіл у Сеймі резолюцію одностайно підтримали. «Яблуком розбрату» стала поправка від «ПіС», що викликала рішуче заперечення в опозиції.

Що в поправці, яка завадила Сейму Польщі визнати рф спонсором тероризму

Поправка, що стала причиною скандалу, стосувалася визнання прямої провини рф у двох авіатрощах — у 2014 і 2010 роках.

Quote«Російська федерація несе пряму відповідальність за збиття літака Малайзійських авіаліній (рейс MH17) у липні 2014 року, коли загинули 298 пасажирів і членів екіпажу, а також за катастрофу літака ВПС Польщі (рейс 101) у Смоленську (рф) у квітні 2010 року, у якій загинули 96 осіб, що перебували на борту, зокрема, президент Польщі Лех Качинський, польські урядовці, високопоставлені польські військові та військові командири країн-членів НАТО, а також члени польського парламенту», — йдеться в поправців, внесеній «ПіС».

Голосували за внесення поправки 226 депутатів, 225 із них – «за», 1 – утримався. Опозиція до участі не долучилася, тому кворуму не було. Опозиціонери стали вимагати розглянути початковий проєкт резолюції, на їхню пропозицію із залу стали лунати вигуки «російські агенти». Маршал Сейму Ельжбета Вітек назвала ситуацію «ще одним великим скандалом» і перейшла до наступного голосування.

Речник польського уряду Петр Мюллер прокоментував, що під час голосування в Сеймі виник «законодавчий глухий кут». Він додав, що після внесення поправки «опозиція витягла картки, що стало перепоною для голосування». На питання, навіщо владна партія зробила цю поправку, якщо до цього всі були згодні голосувати за резолюцію, Мюллер відповів, що на це в Сеймі кожен має право, і більшість вирішує, чи буде вона врешті ухвалена.

Контекст. Нагадаємо: 26 жовтня Сенат країни ухвалив резолюцію про визнання російської влади терористичним режимом. У різних формулюваннях, але з однією ідеєю аналогічні рішення вже ухвалили Литва, Україна, Естонія, Чехія, Нідерланди, а також ПАРЄ, ПА НАТО та Європарламент. У США із цим не поспішають, аргументуючи тим, що це лише нашкодить.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉