Російська нафтовидобувна компанія «лукойл» планує відновити поставки нафти через трубопровід «Дружба», який проходить територією України, до Словаччини та Угорщини у жовтні 2024-го. У цей же час ціни на нафту впали до майже трирічного мінімуму. Про це пише Reuters.
Світові ціни на нафту впали до майже трирічного мінімуму
Провідна світова нафтова марка Brent впала на 3,27%, до $69,50 за баррель.

Світові ціни на нафту впали до майже трирічного мінімуму.
Що відомо про транзит російської нафти «лукойлу» через Україну.
У липні 2024 року Україна ввела санкції проти найбільшої в росії нафтової компанії «лукойл». Внаслідок цього зупинилися надходження її нафти на нафтопереробні заводи Словаччини та Угорщини. Водночас поставки від інших російських постачальників не припинялися.
Угорщина та Словаччина повністю не відмовилися від російської нафти після лютого 2022 року. Країни були занепокоєні, що поставки нафти скоротяться після санкцій Києва на транзит нафти «лукойлу» з росії трубопроводом «Дружба», що проходить через територію України.
Водночас поставки російської нафти «лукойлу» до Словаччини та Угорщини мають відновитися з жовтня 2024-го після того, як угорська компанія MOL заявила, що уклала угоди про транспортування сирої нафти через білорусь і Україну трубопроводом «Дружба».
MOL заявила, що, за новими угодами, вона стане власником російської нафти на білорусько-українському кордоні, тоді як раніше російські постачальники нафти продавали сиру нафту у Фенешлітке в Угорщині.
За словами джерел Reuters, MOL візьме на себе всі транспортні та інші витрати на доставку нафти з білорусько-українського кордону до своїх НПЗ, тоді як до цього росія мала платити за транзит нафти через Україну.
Поставки російської нафти через «Дружбу» у вересні заплановані обсягом 510 тис. тонн для Словаччини і 360 тис. тонн для Угорщини.
Що відомо про нафтопровід «Дружба»
Південна гілка нафтопроводу «Дружба» проходить через Україну до Чехії, Словаччини та Угорщини і протягом багатьох років є основним джерелом постачання для їхніх нафтопереробних заводів.
Нафтопровід «Дружба» продовжував працювати після повномасштабного вторгнення, навіть коли ЄС відмовився від більшості інших джерел російської енергії.