Російські компанії вибирають, які санкції США скасувати першими: які наслідки
Міністерство промисловості рф просить місцеві компанії визначитись, які санкції треба скасувати у першу чергу після того, як президент США Дональд Трамп погодився помʼякшити економічні обмеження в обмін на тимчасове припинення вогню в Україні. Про це пише Reuters.
Як росія готується до помʼякшення санкцій
Росія просить компанії запропонувати, які санкції москва повинна просити скасувати перед переговорами з Вашингтоном. За словами двох джерел Reuters, санкції проти транскордонних платежів є «найболючішими».
Раніше держсекретар США Марко Рубіо заявив, що тепер черга росії отримати поступки після того, як Вашингтон погодився відновити обмін військовою допомогою та розвіданими з Україною, яка заявила, що прийме пропозицію США припинити вогонь на 30 днів.
Дональд Трамп пригрозив москві жорсткішими санкціями, якщо вона не буде вести переговори, але якщо вона погодиться на припинення вогню в Україні, то обмеження послаблять.
За даними джерел Reuters, мінпром рф розсилає бізнесу форму для заповнення, де треба відповісти, які санкції найбільше вплинули на їхній бізнес.
Люди, яких опитав Reuters, сказали, що проблеми з оплатою в доларах були найскладнішими, хоча три з джерел також вказали на енергетичні санкції, зокрема проти російського флоту танкерів.
Що буде, якщо США знімуть з росії санкції
Після початку повномасштабної війни Захід заблокував основним російським банкам доступ до глобальної платіжної мережі SWIFT. Внаслідок цього російські компанії почали шукати обхідні шляхи в інших валютах і через треті країни.
Якщо ці обмеження скасують, це стане для росії великим «поштовхом». Водночас джерела Reuters сказали, що це навряд чи станеться найближчим часом.
Окрім цього, ЄС не планує повторювати дії Штатів і точно збереже всі санкції проти рф, відповідно, платіжна інфраструктура рф не зможе відновитися повністю.
Водночас джерела вважають, шо більш імовірним найближчим результатом може стати зменшення вторинних санкцій проти компаній у третіх країнах.
Західні санкції також заморозили близько $300 млрд активів російського центрального банку. Водночас більшість із них зберігаються в Європі, яка не планує йти на поступки москві.
«Питання європейських санкцій буде підніматись, не кажучи вже про те, що станеться із замороженими активами. Європейці повинні ухвалити якесь рішення про те, що вони збираються робити з цими санкціями», – сказав Рубіо.
Нагадаємо, потоки сирої нафти з усіх російських портів зросли на 300 тис. барелів на день, що стало найбільшим приростом із січня 2023 року. Це свідчить про те, що санкції США проти нафти рф слабшають.