Facebook Pixel

Ціни на каву підвищуються через неврожай у Бразилії та високий попит

Ціни на каву у світі зростають через сильну посуху в Бразилії — провідному виробнику зерен кави у світі.

«Я вирощую каву понад 50 років і ніколи не бачила такої сильної посухи, як минулого та цього року», — заявила The Wall Street Journal Крістіна Валле, виробник кави в третьому поколінні з бразильського штату Мінас-Жерайс.

Ціни на основний сорт арабіки (близько 70% усієї вирощуваної кави у світі) в червні зросли до максимуму з 2016 року. Ціни на ф'ючерси зерен кави арабіка на торгах у Нью-Йорку за три останніх місяці збільшилися на 18%.

Telegram Logo

За прогнозами міністерства сільського господарства США, врожай арабіки в Бразилії цього року впаде на 15 млн 132-фунтових мішків порівняно з минулим роком, що стане найбільшим зниженням за 18 років. Інші прогнози обіцяють ще серйознішу цифру зниження — аж до 23 млн мішків.

Ціни також підвищуються у зв'язку з труднощами транспортування, які відчувають Колумбія та В'єтнам — два інші великі виробники кави у світі.

На В'єтнам припадає більше третини світових постачань робусти, тому ціни на цей вид кави теж зростають. За останні три місяці на торгах у Лондоні робуста подорожчала на 30%, досягнувши максимальної ціни за два роки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини