Facebook Pixel

Зростання світового ВВП вперше за десятиліття уповільниться до 1%

Через епідемію коронавірусу, який негативно впливає на світову економіку, руйнує глобальні ланцюжки постачань та погіршує показники сфери послуг, зростання глобального ВВП уповільниться до 1%. Востаннє такий низький ВВП був під час глобальної фінансової кризи.

Згідно з оглядом Інституту міжнародних фінансів (IIF), зростання світового ВВП, найімовірніше, буде приблизно на рівні 1%. Минулого року цей показник склав майже 3%.

Найбільше уповільнення економіки чекає на Китай та США — країни знизили свої прогнози з майже 6% до 4% та з 2% до трохи більше 1% відповідно.

Telegram Logo

Крім того, в огляді уточнюється, що ще до спалаху коронавірусу відзначалося послаблення економік Німеччини, Японії та інших країн, що розвиваються.

Аналітики IIF вважають, що наслідки епідемії залежатимуть від розповсюдження коронавірусу та заходів щодо його стримування.

Контекст. Економічні наслідки епідемії можуть викликати зниження ВВП Китаю в першому кварталі на 6%, а щоквартальне скорочення ВВП у річному обчисленні призведе до зниження темпів зростання за підсумками 2020 року вдвічі — до 3% у порівнянні з ростом на 6% минулого року.

Коментарі

Всі новини