Facebook Pixel

Дві третини покупців житла бояться проблемних забудовників – дослідження ринку 2024

Ризик натрапити на проблемного забудовника вважають головним недоліком купівлі житла в новобудовах майже 66% учасників опитування OLX, яке пройшло весною 2024 року.

Які переваги і недоліки має житло на первинному ринку з точки зору покупців у 2024 році

Quote«ТОП-4 недоліки купівлі житла у новобудовах очолює ризик проблемного забудовника. Особливо щодо Києва і Київської області це найбільше відмічається. Також є ризики неякісного будівництва і висока ціна, тому що в порівнянні з вторинним ринком вона дійсно відрізняється», — розповідає про результати дослідження Оксана Остапчук — керівниця сектору з розвитку продажів OLX Нерухомість.

З іншого боку, новобудови приваблюють учасників опитування OLX більш сучасними технологіями будівництва, покращеним плануванням, інфраструктурою тощо.

Чим цікаві квартири на вторинному ринку у 2024 році

Головною перевагою покупки квартир на вторинному ринку учасники опитування OLX називають саме великий вибір. Оксана Остапчук зауважує, що це вірогідно пов’язане з тим, що після початку повномасштабного вторгнення призупинилося багато новобудов. Деякі з них відновилися, деякі лишаються замороженими. Тим часом, за спостереженнями OLX, вторинний ринок дуже піднявся у всіх регіонах.

З іншого боку, головним недоліком житла на вторинному ринку більше 75% опитаних назвали зношення будинків і застарілі комунікації. Також потенційних покупців турбує погані тепло- та шумоізоляція та відсутність місця для паркування авто.

Як змінився попит на житлову нерухомість у 2024 році

Відповідно до підрахунків OLX, медіанна ціна квартири в Україні у червні 2024 року становить 1,9 млн грн ($46,7 тис.).

Кількість активних оголошень про продаж квартир в Україні збільшилася на 25%, тоді як кількість відгуків зменшилася на 9,5%. Таким чином, середня кількість відгуків на одне оголошення становить 1,9. Оксана Остапчук уточнює, що мова йде саме про дзвінок, чат-повідомлення або перегляд номера телефону у дисктопній версії, а не просто перегляди оголошень.

Подібна ситуація скоріше характерна для ринку покупця, коли обсяг пропозиції дещо перевищує попит. При цьому на двокімнатні квартири припадає найбільше відгуків, тоді як до трикімнатних інтерес найменший.


Подякувати 🎉