РФ набирає 134 тисячі призовників. Фото: pixabay.com
У Росії набирають 134,5 тис. призовників. Усі вони можуть отримати право перевестися на контракт після декількох місяців навчання й теоретично бути відправленими в Україну.
Відповідний указ підписав Путін у четвер, 31 березня, у рамках щорічного весняного призову в Росії, передає Reuters.
Щорічний весняний призов до армії, який відбувається з 1 квітня до 15 липня, торкнеться російських чоловіків віком від 18 до 27 років, йдеться в указі Путіна.
Водночас міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у вівторок, 29 березня, що жодного призовника не буде відправлено в будь-які «гарячі точки». Хоча указ надійшов за п'ять тижнів після початку російського вторгнення, яке зустріло запеклий опір із боку України.
«Військовослужбовці здебільшого проходитимуть професійну підготовку в навчальних центрах упродовж трьох — п'яти місяців. Підкреслюю: новобранці не направлятимуться до будь-яких «гарячих точок», — сказав Шойгу в коментарі, опублікованому на сайті МО РФ.
Питання участі призовників у війні проти України є дуже чутливим. Ще 9 березня МО РФ визнало, що декого з них таки було відправлено до України. Заяву було зроблено після того, як Путін неодноразово заперечував наявність строковиків в Україні.
Утім, адвокат Михайло Беньяш (Mikhail Benyash) зазначив, що, згідно з російським законодавством, призовників можуть відправити воювати після кількох місяців навчання. Беньяш представляє інтереси кількох військовослужбовців Національної гвардії Росії, які відмовилися виконувати наказ вирушити в Україну.
Росія здійснила широкомасштабний напад на Україну 24 лютого 2022 року, назвавши його «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації» країни. Війна забрала життя тисяч людей і позбавила домівок мільйони. Уже достеменно відомо, що загинули майже 150 дітей.
Останніми днями Росія створює видимість відведення військ із північних рубежів України. Мовляв, російсько-фашистські загарбники не мали наміру брати Київ та інші великі міста. Насправді кремлівські злочинці наголошуватимуть на наступі й захопленні Донецької та Луганської областей, а також утриманні південних територій — Херсонської та Запорізької областей. На боці російських загарбників воюють також колаборанти з ОРДЛО.
Заяви Кремля були скептично зустрінуті Україною та західними урядами. Військові аналітики припустили, що акцентування на Східному регіоні України може бути спробою путінського режиму зберегти обличчя.