У Росії набирають 134,5 тис. призовників. Усі вони можуть отримати право перевестися на контракт після декількох місяців навчання й теоретично бути відправленими в Україну.
Відповідний указ підписав Путін у четвер, 31 березня, у рамках щорічного весняного призову в Росії, передає Reuters.
Щорічний весняний призов до армії, який відбувається з 1 квітня до 15 липня, торкнеться російських чоловіків віком від 18 до 27 років, йдеться в указі Путіна.
Водночас міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив у вівторок, 29 березня, що жодного призовника не буде відправлено в будь-які «гарячі точки». Хоча указ надійшов за п'ять тижнів після початку російського вторгнення, яке зустріло запеклий опір із боку України.
«Військовослужбовці здебільшого проходитимуть професійну підготовку в навчальних центрах упродовж трьох — п'яти місяців. Підкреслюю: новобранці не направлятимуться до будь-яких «гарячих точок», — сказав Шойгу в коментарі, опублікованому на сайті МО РФ.
Питання участі призовників у війні проти України є дуже чутливим. Ще 9 березня МО РФ визнало, що декого з них таки було відправлено до України. Заяву було зроблено після того, як Путін неодноразово заперечував наявність строковиків в Україні.

Утім, адвокат Михайло Беньяш (Mikhail Benyash) зазначив, що, згідно з російським законодавством, призовників можуть відправити воювати після кількох місяців навчання. Беньяш представляє інтереси кількох військовослужбовців Національної гвардії Росії, які відмовилися виконувати наказ вирушити в Україну.
Росія здійснила широкомасштабний напад на Україну 24 лютого 2022 року, назвавши його «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації» країни. Війна забрала життя тисяч людей і позбавила домівок мільйони. Уже достеменно відомо, що загинули майже 150 дітей.
Останніми днями Росія створює видимість відведення військ із північних рубежів України. Мовляв, російсько-фашистські загарбники не мали наміру брати Київ та інші великі міста. Насправді кремлівські злочинці наголошуватимуть на наступі й захопленні Донецької та Луганської областей, а також утриманні південних територій — Херсонської та Запорізької областей. На боці російських загарбників воюють також колаборанти з ОРДЛО.
Заяви Кремля були скептично зустрінуті Україною та західними урядами. Військові аналітики припустили, що акцентування на Східному регіоні України може бути спробою путінського режиму зберегти обличчя.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!