Facebook Pixel

Мирні переговори в Стамбулі. Чого домагається українська сторона

Сьогодні в Стамбулі о 10:30 розпочалися очні переговори між представниками української та російської сторін. Українські офіційні особи сподіваються домогтися розв'язання гуманітарної кризи, що розгортається в їхній країні, а також домовитися про припинення вогню.

Проте обидві сторони припустили, що офіційні особи ще не наблизилися до укладання угоди, повідомляє CNBC.

Глава російської делегації сподівається, що за кілька годин представники виступлять із заявами.

Лавров і Кулеба. Обмін думками

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив учора в ефірі українського телебачення, що «нічого не погоджено, якщо не погоджено все».

«Наразі за принциповими пунктами немає твердих домовленостей. Триває обмін думками, позиціями, творчими ідеями, але рішень поки що немає. До того ж згода за одним пунктом не означає, що угода працюватиме загалом у єдиному форматі», — зазначив міністр.

Він уточнив, що мінімум, на який мала надію Україна, це розв'язання гуманітарних криз, що виникли внаслідок війни. Максимум, якого сподівалися домогтися офіційні особи країни, це припинення вогню. За його словами, «усе може змінитися будь-якої миті».

Тим часом міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив у понеділок у телеінтерв'ю, що в делегацій «досі немає чіткого розуміння щодо основних пунктів».

Успіхи України на фронтах

Українські сили й далі проводять локальні контратаки на північний захід від Києва. Хоча російські війська, як і раніше, становлять значну загрозу для Києва.

«Ці атаки мали певний успіх, і росіян відкинули з низки позицій. Однак Росія, як і раніше, становить серйозну загрозу місту завдяки своїм ударним можливостям», — йдеться в повідомленні Міноборони Великої Британії.

У міністерстві додали, що портове місто Маріуполь, що перебуває в облозі, залишається під контролем України попри безперервні обстріли з боку Росії.

«В інших місцях російські сили зберігають блокувальні позиції, намагаючись реорганізувати та перегрупувати свої сили», — заявили британські офіційні особи.

Жертви з-поміж мирного населення

За даними Верховного комісара ООН із прав людини, вторгнення Росії в Україну призвело до тяжких втрат з-поміж мирного населення. Від початку конфлікту 24 лютого було зареєстровано 2 975 жертв з-поміж цивільних. Водночас із 24 лютого до 27 березня було вбито 1 151 особу, з яких 103 дитини.

Зареєстровані жертви з-поміж цивільного населення здебільшого були спричинені «застосуванням вибухових пристроїв із великою площею ураження, зокрема обстрілами з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетними й авіаційними ударами».

Проте в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців попередили, що фактичні цифри є значно вищими, оскільки інформація з «деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень усе ще чекають на підтвердження».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉