Facebook Pixel

«Україна не здалася, не здається і не здасться». Результати переговорів Кулеби з Лавровим

Поки що Росія не має бажання зупиняти повномасштабну війну, яку вона веде проти України, але щойно в цьому напрямку будуть зрушення, українська дипломатія буде готова. Про це повідомив Кулеба на пресконференції за результатами переговорів із міністрами закордонних справ Росії та Туреччини Сергієм Лавровим і Мевлютом Чавушоглу в Анталії в четвер.

Quote«Ми не можемо зупинити війну, якщо Росія не має бажання цього робити. Сьогодні я почув, що припинення вогню прив'язане Росією до виконання вимог, які Путін висунув Україні. У зв'язку з цим я хочу підтвердити ще раз, що Україна не здалася, не здається і не здасться... Ми готові до дипломатії, ми шукаємо дипломатичні рішення, але поки їх немає, ми будемо самовіддано, жертвуючи собою, захищати нашу землю, наших людей від російської агресії. Я готовий до дипломатії, якщо російська сторона буде готова», — наголосив український міністр.

Кулеба розповів, що на переговорах обговорювалося питання припинення вогню на 24 години, але прогресу в цьому питанні не досягнуто:

Quote«Ми також обговорили питання 24-годинного припинення вогню, щоб вирішити нагальні гуманітарні питання. Ми не досягли прогресу в цьому, оскільки здається, що в Росії інші особи ухвалюють рішення з цього питання».

Також міністр розповів, що Лавров приїхав на переговори фактично без повноважень і нічого не міг обговорювати конструктивно.

Quote«Все, з чим він прибув, — це вимога про те, щоб ми здалися. Я приїхав, щоб щось вирішувати, а він — просто слухати», — пояснив Кулеба.

Що сказав Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров своєю чергою заявив, що Росія не планує нападати на інші країни, як і на Україну «не нападала». Він також підтвердив, що Росія свідомо та цілеспрямовано розбомбила лікарню та пологовий будинок у Маріуполі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉