Facebook Pixel

Реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» отримає доступ до Пенсійного фонду

Незабаром до реєстру військовозобов’язаних «Оберіг» підключать Пенсійний фонд, щоб знати, де людина працювала і який має досвід.

Про це в інтерв’ю «Мілітарному» розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

«Оберіг» – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (АІТС) з електронним реєстром військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

АІТС призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників/резервістів), створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Система запрацювала у Міністерстві оборони за декілька років до широкомасштабного вторгнення. Її користувачі – територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а також Державна прикордонна служба України.

Вона включає у себе низку державних реєстрів, що спрощують роботу з обліку військовозобов’язаних громадян України та допоможуть зробити призов та мобілізацію ефективнішими.

Для цього Міністерство оборони вже зробило шість важливих інтеграцій в «Оберегу», зокрема з Державною податковою службою, з Мін’юстом щодо державного реєстру актів цивільного стану, а також із Державною судовою адміністрацією та з Прикордонною службою.

Також зробили обмін інформацією з Державною міграційною службою, де можна перевірити прізвище, ім’я та по-батькові людини. Це один із базових державних реєстрів місця проживання громадян.

Зараз на черзі Пенсійний фонд, інформація з якого дасть змогу бачити, де людина працювала і яку має професію та досвід. Відповідно до цього у перспективі військовозобов’язаного можна буде якнайефективніше залучити до війська.

Quote«Зараз на черзі Пенсійний фонд. Це теж дуже важливо, тому що ми бачитимемо трудовий шлях або професійний шлях військовозобов’язаного, зможемо робити мобілізацію більш «смарт», зможемо робити рекрутинг тощо», – розповіла посадовиця.

Розвиваючи єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг», у Міноборони хочуть прибрати необхідність подавати до ТЦК та СП ксерокопії на уточнення даних і зробити цей сервіс дуже зручним, для чого законопроєкт 10062, який був підписаний 2 квітня, закладає електронний кабінет військовозобов’язаного, який має запрацювати вже влітку цього року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉