Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Економіка України впала вперше за 4 роки

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) у січні цього року знизився на 0,5%. Востаннє падіння відбулося 2016 року. Скорочення виробництва з початку 2020 року продемонстрували майже всі види економічної діяльності, крім будівництва та внутрішньої торгівлі.

Згідно з оглядом економічної активності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, який спирається на дані Держстату, у першому місяці цього року зменшення зведеного індексу виробництва (ЗІВ) склало майже 3%, відповідно скорочення ВВП оцінюється у 0,5%.

vvp-minekonom.jpg

Цього року продовжиться реформування в усіх сферах економіки, відбудеться модернізація промислового комплексу та активне оновлення інфраструктурних об’єктів, повідомило Мінекономрозвитку.

Водночас в огляді зазначили, що загальне уповільнення світової економіки у першому кварталі цього року, спричинене епідемією китайського коронавірусу, та фактори, які накопичилися ще минулого року, стримуватимуть зростання економіки.

Контекст. Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у четвертому кварталі в Україні зменшилося до 1,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Через епідемію коронавірусу, який негативно впливає на світову економіку, руйнує глобальні ланцюжки постачань та погіршує показники сфери послуг, зростання глобального ВВП уповільниться до 1%. Востаннє такий низький ВВП був під час глобальної фінансової кризи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини