Facebook Pixel

В Україні ввели обов'язкову квоту біопалива в бензині на рівні 5%

Парламент України прийняв за основу законопроєкт №3356-д, згідно з яким зміст рідкого біопалива в бензині для авто має становити з 1 травня 2022 року не менше 5%.

Документ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) в галузі транспорту» підтримали 293 народних депутата.

Законопроєкт регламентує вміст рідких біокомпонентів в бензині для авто з 1 травня 2022 року не менше 5% (об'ємних), із абсолютною похибкою визначення ± 0,5%.

Telegram Logo

Винятком є бензини з октановим числом 98 і вище і бензини, що поставляються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву і для створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів.

Документ пропонує ввести облік змісту рідких біокомпонентів в моторному і альтернативному йому паливі на ринку нафтопродуктів. Це повинно робити Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. А ось порядок зазначеного обліку буде затверджувати Міненерго.

Пропонується, щоб правопорушенням вважалося:

  • недотримання вимог роздрібного продажу пального в Україні всіх обсягів автомобільного бензину з вмістом нормативно визначеної обов'язкової частки рідкого біопалива;
  • недотримання вимог щодо відпустки з місць виробництва або оптової торгівлі пальним в Україні всіх обсягів автобензину з вмістом нормативно визначеної обов'язкової частки рідкого біопалива;
  • несвоєчасне або неподання даних про зміст рідкого біопалива в обсягах відпустки в Україні з місць виробництва та оптової торгівлі пальним автобензинів.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини