Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рада підтримала законопроєкт про детінізацію ринку металобрухту

Фото: sdelanounas.ru

Фото: sdelanounas.ru

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про детінізацію операцій з металобрухтом на суму близько 16 млрд грн.

«Ліквідуються абсурдні процедури і вимоги до пунктів прийому брухту, як-то: обов'язкова наявність переробних потужностей, акти обстеження, поділ на промисловий і побутовий металобрухт», — повідомив у себе на сторінці у Facebook Дмитро Кисилевський, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку ВРУ.

Розробниками законопроєкту є асоціації заготівельників брухту — «УАВтормет» та «УАВторметРесурс», об'єднання металургів «Укрметалургпром», інші профільні асоціації та окремі підприємства, а також Міністерство економічного розвитку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Наразі законопроєкт проходить узгодження з усіма зацікавленими сторонами на предмет коригувань і доповнень у процесі підготовки до другого читання.

Раніше Кисилевський повідомляв, що у новому законі буде ліквідовано штучний поділ на промисловий і побутовий брухт і заборону на розрахунок готівкою при прийомі брухту. Також буде скасовано акти обстеження заготівельників брухту і кримінальну відповідальність за відсутність підприємств-заготівельників брухту в реєстрі, якого не існує.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. ВРУ 28 лютого 2019 року прийняла закон про підвищення експортного мита на брухт чорних металів з 42 до 58 євро за тонну. Це призвело до того, що експорт брухту чорних металів у січні-вересні 2019 року знизився у 7,6 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — з 307,92 тис. тонн до 40,633 тис.тонн.

За прогнозами експертів, 2019 року поставки металобрухту металургам України знизяться на 6% — до 3,128 млн тонн.

Коментарі

Всі новини