Facebook Pixel

Загальна вакцинація та скасування запису в «Дія»: в Україні стартує п'ятий етап боротьби з коронавірусом

Автор
З 21 липня вакцинуватися зможуть абсолютно всі охочі українці, старше 18 років. Фото: Pixabay

З 21 липня вакцинуватися зможуть абсолютно всі охочі українці, старше 18 років. Фото: Pixabay

В Україні з 21 липня офіційно починається п'ятий етап вакцинації проти коронавірусу. Отримати щеплення зможуть усі охочі, повідомив глава МОЗ Віктор Ляшко.

Крім цього, з 20 липня українські медики починають робити щеплення американською вакциною Moderna. Міністр розповів, що разом із вакциною Україна отримала ефективні шприци, за допомогою яких можна робити по 15 доз вакцини з одного флакона.

На новому етапі прищеплюватимуть усіх охочих, але пріоритет усе ж нададуть громадянам 60+ років, особам із супутніми хворобами, медикам, педагогам, соцпрацівникам і військовим. Останні чотири категорії мають переважне право вакцинації через характер їхньої роботи, оскільки вони вимушено контактують із великою кількістю людей.

Telegram Logo

Що стосується решти українців, то всі громадяни старше 18 років можуть вакцинуватися в найближчому пункті. Вони розташовані в більшості медустанов, або будь-якому центрі масової вакцинації. А якщо бажання вакцинуватися висловив колектив підприємства будь-якої форми власності, в якому понад 50 осіб, — до них приїде мобільна бригада медиків після схвалення попередньої заявки.

Водночас для вакцинації більше не потрібно реєструватися в додатку «Дія». Про це повідомили на офіційному акаунті застосунку. Всього з часу початку вакцинації через «Дію» зареєструвалося 698 тис. осіб, 40% з яких отримали щеплення проти коронавірусу.

Контекст. В Україні за перші чотири етапи вакцинації прищепили понад 2,4 млн осіб, із них близько 1,3 млн осіб отримали дві дози вакцини.

Українцям роблять щеплення наступними вакцинами:

Вакцинуватися в Україні можна як у центрах масової вакцинації, так і в приватних клініках. Записатися на вакцинацію можна також онлайн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини