Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Путін, Лукашенко, Трамп і «українські вчені»: хто і за що отримав Шнобелівську премію — 2020

Стали відомі лауреати Шнобелівської премії — 2020. Фото: Адміністрація президента Росії

Стали відомі лауреати Шнобелівської премії — 2020. Фото: Адміністрація президента Росії

У Гарвардському університеті пройшла 30-та церемонія вручення Шнобелівських премій 2020 року. Нагороду вручають за безглузді дослідження або досягнення.

Нагорода лауреатам – паперовий куб і копія зімбабвійської банкноти номіналом 10 трлн місцевих доларів. Список лауреатів опубліковано на сайті премії.

Шнобелівська премія миру

Цього року лауреатами стали уряди Індії та Пакистану. Вони «змушували своїх дипломатів посеред ночі дзвонити один одному у двері й тікати до того, як двері відчинять».

Шнобелівська премія з медичної освіти

Нагорода в цій галузі вручається за «використання пандемії коронавірусу для того, щоби навчити світ тому, що політики можуть сильніше впливати на життя і смерть, ніж вчені й лікарі».

Лауреатами премії стали: президент США Дональд Трамп, президент Росії Володимир Путін, президент Білорусі Олександр Лукашенко, президент Бразилії Жаїр Болсонару, британський прем'єр-міністр Борис Джонсон, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор, а також президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов.

Шнобелівська премія з фізики

У цій області нагороду отримали австралійські вчені українського походження Іван Максимов і Андрій Потоцький. Вони стали лауреатами за дослідження поведінки тіла черв'яків під впливом вібрації. Їхнє дослідження показало, як вібрації змушують дощових черв'яків формувати візерунки, аналогічні тим, як реагують на вібрації краплі води.

Шнобелівська премія з психології

У цій області премію отримали канадські психологи Міранда Джакоміні й Ніколас Рул за винайдення методу визначення нарцисів через вивчення їхніх брів. Лауреати провели серію експериментів, під час яких спробували визначити, як можна судити про нарцисичні риси характеру за формою та обрисами брів людини.

Шнобелівська премія з економіки

Приз дістався групі вчених на чолі з Крістофером Уоткінсом із Шотландії. Вони намагалися визначити, як рівень економічної нерівності в різних країнах пов'язаний із частотою романтичних поцілунків.

Шнобелівська премія з матеріалознавства

Нагороду отримав американський антрополог Метін Ерен із Державного дослідного університету в Кенті, штат Огайо. Він продемонстрував, що ножі, виготовлені із заморожених людських фекалій, не ріжуть.

Шнобелівська премія з ентомології

Нагороду отримав вчений Річард Веттер, який виявив, що багато ентомологів бояться павуків. Спойлер: павуки – не комахи.

Шнобелівська премія з менеджменту

Приз дістався шести професійним найманим вбивцям із Китаю. Вони передоручали вбивство один одному, залишали собі комісійні, але так нікого й не вбили.

Їх засудили до тюремного строку за організацію замаху на вбивство.

Шнобелівська премія з медицини

За відкриття нового захворювання — мізофонії — премія дісталася Нінке Вулінку з Нідерландів. Люди, які відчувають стрес, коли чують, як інші жують, на думку лауреата, страждають на це захворювання.

Шнобелівська премія з акустики

Лауреатом стала команда угорських вчених на чолі зі Штефаном Ребером. Вони помістили алігатора до камери, яку заповнили гелієм, і спостерігали, як змінюється його голос. Під час досліджень команда визначила, що розмір алігаторів пов'язаний із тембром звуків, які вони видають.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини

Що ховається за позначкою «натуральна косметика»?

style
партнерський матеріал