Facebook Pixel

Пташиний грип: понад 13 країн заборонили постачання м'яса птиці з України

На даний час заборону на імпорт української курятини ввели: Японія, Корея, Азербайджан, Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Туніс, Сінгапур, Кувейт, Саудівська Аравія, Китай та ін Про це повідомила пресслужба агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (МХП).

Причиною став спалах пташиного грипу на підприємстві «Хутір» у Вінницькій області, що стався в січні 2020 року.

За словами радника голови правління МХП із зовнішньоекономічних питань Дмитра Лося, Україна повинна зачистити територію, на якій був виявлений спалах грипу, і оголосити тримісячний карантин.

Telegram Logo

«У цей час відбувається ретельне спостереження за територією і птахами. Після цього будь-яка країна може направити в Україну своїх представників з метою перевірки якості та ефективності заходів, вжитих країною, з метою подолання наслідків пташиного грипу та запобігання його спалахам у майбутньому», – роз'яснив він.

Україна вже запровадила програму активного нагляду, яка повинна показати відсутність інфекції й відновити статус благополучної країни з точки зору безпеки продукції.

Контекст. 14 лютого з'явилася інформація, що Європейський Союз зняв заборону на ввезення м'яса птиці з усієї території України, введену одразу після спалаху пташиного грипу.

Європейський Союз погодився збільшити квоту для безмитних поставок м'яса птиці з України. Відповідну угоду сторони підписали 30 липня 2019 року. Річну квоту на м'ясо птиці й перероблене м'ясо птиці буде поступово збільшено у 2,5 рази.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини