Facebook Pixel

Нафта здорожчала на тлі нестабільної ситуації в Казахстані та Лівії

Протести в Казахстані спровокували збільшення цін на нафту. Фото: Pixabay

Протести в Казахстані спровокували збільшення цін на нафту. Фото: Pixabay

Ціни на нафту зросли в понеділок, 10 січня, на тлі перебоїв із постачанням у Казахстані та Лівії. Вартість ресурсу також підігріває занепокоєння щодо ймовірного нового вторгнення Росії в Україну, пише Reuters.

Нафта марки Brent сьогодні подорожчала на $0,24, або 0,3%, до $81,99 за барель. Вартість барелю нафти марки West Texas Intermediate (WTI) зросла на $0,22, або 0,3%, до $79,12 за барель.

Минулого тижня ціни на «чорне золото» збільшилися на 5% після того, як протести в Казахстані порушили роботу залізниці й завдали збитків видобутку на найбільшому в країні нафтовому родовищі Тенгіз. Водночас нестабільна ситуація в Лівії знизила видобуток до 729 тис. барелів із 1,3 млн барелів на добу торік. На ринок впливає також скорочення запасів сирої нафти в Сполучених Штатах і нижчі, ніж очікувалося, постачання з боку ОПЕК+.

Telegram Logo

Аналітики RBC Capital переконані: якщо РФ вдасться до нового вторгнення в Україну, це вдарить по експорту російської нафти до Європи та спричинить подальше підвищення цін на неї.

Контекст. За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), Казахстан є найбільшим виробником нафти в Центральній Азії. У 2020 році він виробляв приблизно 1,8 млн барелів на добу. Країна також є другим за величиною добувачем нафти в групі найбільших виробників нафти ОПЕК+ після Росії.

Казахстан, дев'ята за величиною країна у світі, також багатий на марганець, залізо, хром і вугілля. Згідно зі щорічним звітом Cyclope про сировинні товари, він також має другі за величиною після Австралії поклади урану у світі, на які припадає 40% світового виробництва. Ціни на уран на тлі протестів у Казахстані зросли на міжнародних торгових майданчиках майже на 8%.

Коментарі

Всі новини