Facebook Pixel

Ціни на уран злетіли на тлі подій у Казахстані

Ціни на уран зросли на 8% через протести в Казахстані. Фото: Pixabay

Ціни на уран зросли на 8% через протести в Казахстані. Фото: Pixabay

Ціни на уран на міжнародних торгових майданчиках зросли майже на 8% на тлі протестів у Казахстані, який є найбільшим у світі виробником радіоактивного металу. Про це свідчать дані фірми UxC, яка досліджує та аналізує ринок ядерного палива, передає Bloomberg.

У середу, 5 січня, ціна піднялася до $45,25 за фунт із $42 напередодні. Центральноазійська країна, яка входила до складу Радянського Союзу, виробляє майже 40% світового урану.

Джонатан Хінце, президент UxC LLC, наголосив, що з огляду на напружену ситуацію в Казахстані, навіть якщо зараз дефіциту урану немає, люди намагатимуться його створити.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Акції Kazatomprom – національної атомної компанії Казахстану — обвалилися на 11%. Водночас більшість уранових компаній у Північній Америці за останній тиждень збільшили прибутки після того, як ЄС виступив за віднесення атомної енергетики до категорії стійких.

Контекст. Протести в Казахстані розпочалися водночас із новорічними святами. Вони зародилися в одній області з вимогою знизити ціну на автогаз і переросли в масштабний загальнонаціональний спротив, охопивши майже всю країну. Вранці 5 січня уряд Казахстану було відправлено у відставку. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив надзвичайний стан у Нур-Султані, столиці країни, до 19 січня 2022 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини