Прокачування газу з ЄС стало рекордним за п'ять останніх років

З початку року надійшло 14,8 млрд кубометрів газу з Європи в Україну. Фото: «Нафтогаз України»

З початку року надійшло 14,8 млрд кубометрів газу з Європи в Україну. Фото: «Нафтогаз України»

Нинішні обсяги прокачування газу з європейських країн на 62% перевищують середні показники відповідних періодів в 2016-2019 роках. Про це повідомила пресслужба «Оператора ГТС України».

За 9 місяців надійшло 14,8 млрд кубометрів газу з Європи в Україну. Це на 28% (на 3,2 млрд кубометрів) більше, ніж за аналогічний період торік.

«За останні п'ять років це рекордний обсяг поставок блакитного палива з ЄС», — сказав генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон. За його словами, в Україну імпортується лише третина від прокачаного газу. Решта на замовлення трейдерів направляється в підземні сховища.

Telegram Logo
008-700x440.png

Макогон вважає, що додаткові обсяги на зберіганні підсилюють енергетичну безпеку України, оскільки в разі необхідності українські трейдери зможуть домовитися з власником про покупку газу, який фізично вже знаходиться на території країни.

По віртуальному реверсу, який вперше став доступний на початку цього року, надійшло 46%, або 6,8 млрд кубометрів газу: зі Словаччини — 3,1 млрд кубометрів, з Угорщини — 2,8 млрд, з Польщі — 1 млрд.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Всього ж за 9 місяців поставки зі Словаччини склали 9,7 млрд кубометрів (на 33% більше в порівнянні з аналогічним періодом торік), з Угорщини — 3,7 млрд (14%), з Польщі — 1,5 млрд (33 %).

010.png

З початку року в підземні сховища для зберігання в режимі «митний склад» було направлено 9,8 млрд кубометрів газу. З них 62% надійшли в режимі «shorthaul — митний склад» і 38% в режимі «кордон — митний склад».

Транспортування газу з ЄС в Україну замовляли 72 трейдера, з них 45 українських компаній і 27 іноземних. А послугами зберігання скористалися близько півсотні компаній — велика частина з яких є нерезидентами.

Додатково. Для того щоб кошти, сплачені населенням за споживання газу, надходили всім учасникам ринку, а не осідали в облгазах, потрібно ввести спеціальні рахунки. Про це в інтерв'ю The Page заявив керівник ОГТСУ Сергій Макогон.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини