До програми часткової компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва приєдналися ще десять банків. Фінансові установи підписали з Міністерством економіки відповідні меморандуми про співпрацю. Ця програма впроваджується в рамках ініціативи «Зроблено в Україні». Про це пише Мінекономіки України.
«Відтепер українські покупці техніки та обладнання, включаючи автобуси, вантажівки, ліфти, трансформатори та інші пристрої, мають можливість подавати заявки на компенсацію 15% від вартості через ще десять банків. Всього вже дванадцять фінансових установ надають послуги в рамках цієї програми для підприємців і виробників, які прагнуть модернізувати свої виробництва та досягти енергонезалежності. Ця ініціатива також сприяє розвитку української промисловості», — повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Наразі в програмі компенсації витрат на техніку та обладнання вітчизняного виробництва (15%) беруть участь такі банки:
- ПАТ «БАНК ВОСТОК»
- АТ «СКАЙ БАНК»
- АТ «ПроКредит Банк»
- АТ «ОТП Банк»
- АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
- АТ АКБ «Львів»
- ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»
- АТ «АКЦЕНТ-БАНК»
- АТ «АБ «РАДАБАНК»
- ПАТ «МТБ БАНК»
- АТ «Банк Кредит Дніпро»
- АТ «КБ «ГЛОБУС»
Підприємці, що бажають скористатися державною підтримкою та отримати компенсацію, повинні здійснити оплату техніки та обладнання через один із уповноважених банків. Крім того, необхідно подати до банку заявку на компенсацію, прикріпивши копію платіжного документа та акт приймання-передачі.

Виплата компенсацій за придбану техніку здійснюється через акредитовані банки, які:
- перевіряють документи заявників, що підтверджують здійснену покупку;
- надсилають списки заявників до Міністерства економіки для подальшої перевірки;
- відкривають рахунки, на які Міністерство економіки перераховує кошти;
- здійснюють перерахування компенсацій на рахунки покупців.
Виробники, які бажають запропонувати свою техніку для участі в програмі, повинні подати електронну заявку до Міністерства економіки та надати дані про рівень локалізації, розрахунок собівартості, технологічні процеси, а також підрахунок частки витрат на оплату праці. Після перевірки Мінекономіки товари будуть включені до публічного переліку, інформація з якого буде передаватися банкам для реалізації програми.
Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати поточного року, за умови подачі заявки до 5 грудня. На техніку, придбану після 1 грудня, компенсація буде нараховуватися в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності бюджету.