Продаж арештованих активів, що перебувають в управлінні АРМА, через онлайн-аукціони Prozorro група послів G7 назвала однією з пріоритетних реформ України на 2024 рік.
Про це повідомила пресслужба Prozorro.
Тепер реалізація арештованих активів буде відбуватися на електронних торгах через систему «Прозорро». Ця процедура стала однією з важливих ініціатив у боротьбі з корупцією. Посли G7 визначили її пріоритетною у контексті статусу України як країни-кандидата на членство в Європейському Союзі.
Продаж таких активів відбудеться відповідно до рішення, ухваленого у листопаді 2023 року Кабінетом Міністрів. Це рішення вносить зміни до регулюючих актів від 9 серпня 2017 року та 27 вересня 2017 року, які визначають процес реалізації таких активів.
Відтепер майно, яке було арештоване в ході кримінальних справ, включаючи те, яке перебуває в Україні та під санкціями, буде продаватися через онлайн-торги. Такий процес продажу мінімізує ризик втручання у хід аукціону і забезпечує його прозорість.
Щоб уникнути можливого впливу компаній без досвіду та неправомірних осіб, встановлено чіткий порядок продажу таких активів. Електронні торги будуть використовувати два методи: аукціон «на підвищення ціни» (англійський аукціон)і на «пониження ціни» (голландський аукціон).
Уся інформація про хід та результати аукціонів з продажу таких активів буде доступна в публічному модулі аналітики bi.prozorro.sale.
Наразі АРМА проводить конкурси на відбір організаторів продажів арештованих активів. Такі лоти з'являться на онлайн-аукціонах в системі «Прозорро.Продажі» у лютому 2024 року.
Раніше повідомляв, що агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) офіційно завершило комплекс робіт з відкриття Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Про це повідомляє пресслужба агентства.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства