Facebook Pixel

Депутати підтримали в першому читанні paperless-законопроєкт

У першому читанні ухвалено paperless-законопроєкт. Фото: «Торг94»

У першому читанні ухвалено paperless-законопроєкт. Фото: «Торг94»

Верховна Рада 17 червня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5495 про особливості надання електронних публічних послуг, який отримав неофіційну назву paperless («безпаперовий»).

Він визначає поняття електронних публічних послуг, автоматичного режиму й особливості механізму їхнього надання та спрямований на подолання законодавчих перешкод у наданні цих послуг.

У разі якщо для отримання публічної послуги закон вимагає подання документів або інформації, що міститься в національних електронних інформаційних ресурсах, такі документи та інформація не подаються, а зазначаються відомості, які необхідні для надання послуги.

Telegram Logo

«Суть paperless полягає в тому, що держоргани не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо ця інформація є в державних реєстрах. Більше не доведеться ходити за довідками, стояти в чергах і робити ксерокопії», — так коментують ухвалення законопроєкту в Мінцифри.

У міністерстві також зазначили, що незабаром всю необхідну інформацію про громадян, яка буде потрібна державі, можна буде згенерувати на порталі або в застосунку «Дія».

Додатково. Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який прирівнює цифрові паспорти в «Дії» до паперових. Біометричний паспорт і ID-картка в «Дії» стануть повними аналогами паперових документів на законодавчому рівні з 23 серпня 2021 року.

Коментарі

Всі новини