Карантин відібрав прибуток у шести з десяти українських компаній

Пандемія COVID-19 вплинула на доходи, кількість працівників та інвестиції компаній. З усіх членів Американської торговельної палати 64% зафіксували зниження доходів. І тільки 5% мають підвищення доходів.

Про це йдеться у результатах опитування Американської торговельної палати в Україні та Citi Ukraine.

amer-palata-dozod.jpg

Водночас 80% компаній вдалося зберегти працівників, а 18% довелося скоротити штат. Крім того, майже 50% компаній планують зменшити обсяги інвестицій в Україну.

Telegram Logo
amer-palata-investitsii.jpg

Найбільше бізнес-спільнота занепокоєна економічним та споживчим спадом — 80%. Занепокоєні політичною та макроекономічною стабільністю 51% опитаних. Ще 36% переймаються неможливістю виконання бізнес-планів. Стільки ж відсотків занепокоєні повторним спалахом COVID-19.

amer-palata-zanepokoennya.jpg

Стратегію для виходу з карантину мають 78%, а 44% готові повернутися до офісу у червні-липні цього року.

amer-palata-biznes-strategii.jpg

Більшість опитаних очікує, що доходи повернуться до норми наприкінці цього — на початку наступного року. 17% прогнозують, що це станеться у третьому кварталі 2020 року. У четвертому кварталі повернення до норми очікує 24%, а 16% — у першому кварталі наступного року.

amer-palata-ozhidaniya.jpg

Контекст. За результатами березневого опитування бізнесу, яке провела Американська торговельна палата в Україні разом із компанією «Делойт», 61% респондентів вважає, що найбільшим впливом пандемії коронавірусу може стати зниження продажів та грошового потоку. Ще 52% зазначили, що пандемія негативно вплине на можливість обслуговування клієнтів, а 46% — що через неї стане важче продовжувати звичайне управління бізнесом.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ЄС затвердив нові правила для далекобійників: що зміниться для українців

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями. За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише DW.

ОПЕК+ обговорить можливість збільшення видобутку нафти вже з серпня

Саудівська Аравія запропонувала зменшити обсяг скорочення видобутку нафти з 9,7 млн до 7,7 млн барелів на добу вже в серпні. Про це повідомили Bloomberg і The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.

«Нафтогаз» витратив 2 млн євро на ПЗ для управління персоналом

Компанія «Нафтогаз Цифрові технології» замовила компанії Cornerstone OnDemand International (Великобританія) програмне забезпечення для управління талантами вартістю, а 1,97 млн євро. Про це з посиланням на систему «Прозорро» повідомили «Наші гроші».