Цього року прибуток банківського сектору різко впаде — НБУ

Фото: пресслужба Нацбанку

Фото: пресслужба Нацбанку

Національний банк очікує, що за підсумками 2020 року фінансовий результат банківського сектору в Україні різко погіршиться, після того як упродовж трьох останніх років він був високим. Причина — зниження якості кредитів і відрахування на формування резервів під позики.

В огляді банківського сектору Нацбанку (НБУ) за травень йдеться, що більшість фінустанов зможе пережити кризу, яка викликана пандемією COVID-19, не залучаючи додатковий капітал. Це буде можливим завдяки проведеній у попередні роки роботі з підвищення фінансової стійкості.

У НБУ також вважають, що до кінця 2020 року умови роботи сектору погіршуватимуться. Попит на банківські послуги знизять карантин і падіння економіки, яке з ним пов'язане.

Telegram Logo

В огляді також зазначається, що комісійні доходи проти показників 2019-го впадуть. Попит на інвестиційні кредити, який уже знизився, не відновиться до кінця року. Однак попит на позики для фінансування оборотного капіталу буде постійним і зросте, коли економіка почне відновлюватися.

Регулятор також зауважив, що для банків важливо продовжити забезпечувати доступ якісних позичальників до кредитних ресурсів, і додав, що вартість кредитів впаде завдяки низькій інфляції та зниженню облікової ставки.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Про прибуток банківського сектору в першому кварталі 2020 року

В огляді зазначається, що прибуток банківської системи із січня до березня цього року склав майже 16 млрд грн, що на 24% більше, ніж у цей самий період 2019-го. Приблизно 65% усього прибутку забезпечив Приватбанк.

Щодо березня, то прибуток сектору цього місяця склав лише 97 млн грн через збільшення відрахувань до резервів. Цей показник у 43 рази нижче, ніж у березні 2019 року.

У НБУ повідомили, що кількість збиткових банків у першому кварталі 2020 року зросла до 14 (раніше їх було 6). Їхній загальний збиток склав 2,7 млрд грн. Гривневі кошти корпорацій із січня до березня впали на 6,4%. У приватних банках вони знизилися на 10,6%, а в Приватбанку — на 12,5%.

Щодо валютних корпоративних коштів, то найбільші темпи зростання зафіксували в іноземних і приватних банках (21% і 20% відповідно). Падіння обсягів помітили в банках із державним капіталом. Це пов'язано з виплатою податків і зборів «Нафтогазу» до бюджету.

Гривневі вклади українців у першому кварталі року збільшилися на 4,4%, зокрема й у фінустановах із приватним капіталом (на 9,2%). Водночас частка валютних коштів залишилася на колишньому рівні.

Quote«Динаміка першого кварталу була нерівномірною: валютні вклади та термінові гривневі депозити фізосіб до першої декади березня показували зростання, а після цього — відтік», – уточнили в Нацбанку.

Контекст. На тлі карантину Нацбанк вирішив вжити низку заходів для підтримання роботи банківської системи в нормальному режимі. Регулятор збирається підтримати ліквідність банків, використовуючи стандартні інструменти рефінансування. Також Нацбанк відкладе стрес-тестування банків і поки що не проводитиме виїзних перевірок. Крім того, здійснюватиметься постійний моніторинг показників ліквідності та якості кредитного портфеля банків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини