На фоні карантину Нацбанк вирішив запровадити низку кроків для підтримання роботи банківської системи у нормальному режимі. Регулятор збирається підтримати ліквідність банків через стандартні інструменти рефінансування. Також Нацбанк відкладе стрес-тестування банків та поки що не проводитиме виїзних перевірок. Крім того, здійснюватиметься постійний моніторинг показників ліквідності та якості кредитного портфелю банків.
Згідно з повідомленням Нацбанку, банківська система України капіталізована та має запас ліквідності, адже обсяг кореспондентських рахунків та залишків за депозитними сертифікатами складає 210 млрд грн.
Крім того, в рамках підтримки банківського сектору регулятор відстрочить впровадження буферів консервації капіталу та системної важливості. Однак банкам доведеться виконувати мінімальні вимоги достатності капіталу.
Також за потреби Нацбанк знизить норму обов'язкового резервування за залученими коштами у валюті. Крім того, регулятор може знизити мінімальний рівень екстреної підтримки ліквідності та оголосить позачергові тендери.
Також банкам доведеться утриматися від виплат дивідендів щонайменше до липня цього року.
Контекст. Підвищення попиту населення на готівкову валюту спровокувало її нестачу в касах банків. У Нацбанку зазначили, що на кореспондентських рахунках банків наразі знаходиться понад $8 млрд безготівкової валюти.
16 березня столична влада ухвалила рішення посилити обмежувальні заходи, аби запобігти розповсюдженню коронавірусу. Обмежується пересування людей між Києвом та іншими містами, проведення заходів за масовою участю громадян. Заклади громадського харчування працюватимуть тільки на доставку їжі. Крім того, закриються усі торгово-розважальні центри та магазини, крім продуктових і господарських.
Пізніше президент Володимир Зеленський анонсував нові посилені заходи, спрямовані проти коронавірусу, які потім прийняв Кабмін, однак з деякими поправками. Зокрема, Зеленський пропонував закрити метро з 12:00 18 березня, а уряд вирішив зробити це вже 17 березня.