Facebook Pixel

Президент вирішив розібратися, хто намагався «розпиляти» «Мотор Січ»

Автор

Президент Володимир Зеленський хоче з'ясувати, хто вивів компанію «Мотор Січ» із списку стратегічних і намагався її «розпиляти».

Про це він заявив в ході пресмарафону, який проходив учора, 10 жовтня, у Києві.

Quote«Наш пріоритет, щоб у нас залишилося підприємство. Вивчити, хто його хотів (я зараз не про китайців, вони платили гроші — The Page) «розпиляти»...Ми це повинні вивчити і потім — як вирішувати питання з китайськими партнерами, тому що там кредитні кошти в людей, які придбали акції. Вони їх брали у держбанку Китаю», — сказав він.

За словами президента, «дуже багато українських чиновників, людей в уряді лобіювали продаж підприємства». Зараз цю справу вивчають Антимонопольний комітет (АМКУ), гендиректор держконцерну «Укроборонпром» Айварас Абромавічус та інші органи.

Зеленський зазначив, що разом з «Мотор Січчю» могли перейти документи «іншого українського конструкторського бюро». Також за його словами, є відомості, що на території іншої країни будувався схожий завод, але поки що підтвердження цієї інформації немає.

Контекст

  • Співпраця «Мотор Січі» з китайськими компаніями почалася у 2015 році. Вона відбувалася у різних формах. Зокрема, мова йшла про будівництво складального виробництва авіадвигунів у Китаї.
  • Два роки тому СБУ звинуватила народного депутата В'ячеслава Богуслаєва у тому, що він продав 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афілійованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • У липні 2017 року СБУ відкрила кримінальну справу за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський районний суд Києва у вересні того ж року наклав арешт на акції «Мотор Січі».
  • На початку червня 2019 року АМКУ отримав спільну заявку «Укроборонпрому» і китайських компаній Skyrizon і Xinwei Technology на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління і контролю підприємства.
  • Основні аспекти співпраці «Укроборонпрому», Skyrizon і Xinwei прописані в договорі і акціонерній угоді, які вступлять в силу якщо рішення АМКУ буде позитивним. Згідно даних джерела агентства «Інтерфакс-Україна» в уряді, зараз близько 75% акцій «Мотор Січі» вже належать групі китайських власників, а в АМКУ вирішується питання про погодження операції з купівлі у них цього пакету компаніями Skyrizon і Xinwei Technology з подальшою безоплатною передачею «Укроборонпрому» 25% акцій.
  • 30 серпня китайська сторона заявила, що не втручається в угоду між «Мотор Січчю» та китайськими компаніями.
Подякувати 🎉