Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Прем'єр Грузії звинуватив Євросоюз у несправедливому ставленні до його країни

Іраклій Гарібашвілі

Іраклій Гарібашвілі

Глава грузинського уряду Іраклій Гарібашвілі назвав несправедливим рішення Єврокомісії (ЄК) наразі не надавати його країні статус кандидата в члени Євросоюзу.

«Ми заслуговували на більше, і так чинити було не можна — це було несправедливо», – заявив він, виступаючи 23 червня перед військовими в реабілітаційному центрі.

У цьому центрі перебувають військові, які постраждали під час участі в різних місіях, включно з Афганістаном. Прем'єр зазначив, що Грузія, бувши маленькою країною, багато зробила для зміцнення міжнародної безпеки, боротьби з міжнародним тероризмом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Як порівняти з іншими великими народами, у нас була особлива контрибуція скрізь — в Іраку, Афганістані, Косово, Центральноафриканській Республіці. Ми в цих війнах пролили багато крові», — сказав прем'єр.

В Афганістані під час участі в місії НАТО Грузія втратила 35 військових, ще сотні зазнали тяжких поранень за час участі в місіях.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Гарібашвілі зазначив, що радіє успіху України та Молдови. «Ми всі добре розуміємо, що сьогодні у світі інша кон'юнктура, інші дуже складні процеси, і ми маємо зустріти це спокійно й далі йти вперед, займатися посиленням нашої країни, посиленням нашої армії, захистом нашої країни, нашого народу», – заявив прем'єр.

Контекст. Прем'єр Грузії раніше вже критикував рішення ЄК. 21 червня він сказав «несправедливо» у відповідь на прохання Bloomberg прокоментувати рішення ЄК під час Катарського економічного форуму. Проте Гарібашвілі пояснив, що розуміє, чому єврочиновники так вчинили.

«Ми чули від європейських лідерів, що вони вирішили надати статус Україні, бо вона перебуває в стані війни, а Молдова – сусідня країна, яка дуже близько розташована до України й перебуває в дуже складній ситуації», – додав він.

Тоді Гарібашвілі уточнив, що Тбілісі підтримує Київ політично, але не може запровадити санкції проти Росії, оскільки країна має свої національні інтереси та виклики, вона перебуває у «вразливому становищі». Проте він пообіцяв, що російським компаніям не дозволять використати територію Грузії для обходу міжнародних санкцій.

Коментарі

Всі новини